Y Kuşağı Bitcoin’i güvenli yatırım aracı olarak görüyor

0

Y kuşağı, Bitcoin’in, altından daha güvenli bir liman olduğuna inanıyor. Genel düzeyde artışta olmasına rağmen, Bitcoin birçok sosyal sorun yaşadı.

Son birkaç yıldır, Y kuşağının kişisel mali durumlarıyla nasıl başa çıktığını görmüş olduk.

Boomer ve X kuşağı, enflasyonu yenmek için son çare olarak altının olduğuna inanıyordu, ancak merkez bankaları salgın nedeniyle her zamankinden daha fazla para basarken, birçoğu enflasyondan korunmak için daha iyi yollar aramak zorunda kaldı.

Y kuşağı Bitcoin’e inanıyor

SimpleMoneyLife tarafından yapılan yeni bir araştırma, yüksek oynaklıklarına rağmen kripto para birimlerinin dünya çapında daha fazla benimsenmeye başladığını gösteriyor. Son fiyat artışları ile birlikte artan popülerlik, bu varlıkları altın veya devlet tahvilleri gibi eski yatırım seçeneklerine göre daha tercih edilebilir hale getirdi.

Kişisel bir finans platformu olan SimpleMoneyLife araştırmasında, deVere Group’tan bir çalışmadan alıntı yaptı. Çalışma, Y kuşağının yaklaşık yüzde 67’sinin Bitcoin’i altından daha iyi bir değer deposu olarak gördüğünü ortaya koydu.

Güvenli yatırım aracı olarak Bitcoin

Neden güvenli yatırım aracı olarak görülüyor?

Y kuşağının tutarlı bir şekilde benimsenmesi ve artan kurumsal yatırım, kripto para birimlerinin dünya çapındaki popülaritesini artırdı.

Twitter gibi sosyal ağ uygulamaları da kripto kullanımının teşvik edilmesinde büyük rol oynuyor. SimpleMoneyLife’ın açıkladığı gibi, Twitter günde 70.000’in üzerinde Bitcoin ile ilgili tweet yayınlıyor.

Bu tweetlerin çoğu, Anthony Pompliano, Peter McCormack ve hatta Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi Bitcoin evanjelistlerinin doğrulanmış hesaplarından geliyor.

Bazı uzmanlar, artan popülaritesi nedeniyle Bitcoin’in muhtemelen altını geçtiğine işaret etti.

Dün, New York hedge fonu SkyBridge Capital’den Brett Messing ve Anthony Pompliano, geçtiğimiz günlerde kripto yatırımlarının altın ve devlet tahvilleri kadar güvenli olduğunu açıkladı. Yatırım uzmanları, güvenliği için artan düzenlemeleri ve gelişmiş bir Bitcoin altyapısını listeleyerek, kurumlardan ve Y kuşağından artan yatırımların ardından değerinin fırlaması gerektiğini eklediler.

Sosyal sorunlar

Benimsemenin yükselişte olmasına rağmen SimpleMoneyLife, Bitcoin’in dağıtımıyla ilgili bazı sosyal sorunlar yaşadığına dikkat çekti.

Merkeziyetsiz bir şekilde yaratılmış olmasına rağmen, yalnızca birkaç erken yatırımcı şu anda dolaşımda olan BTC’nin büyük çoğunluğunu kontrol ediyor. Araştırmaya göre, BTC cüzdanlarının yüzde ikisinin, dolaşımdaki varlıkların yaklaşık yüzde 95’ini kontrol ettiğini gösterdi. BTC adreslerinin yüzde 70’inde 1’den az BTC var.

Diğer bir sosyal sorun, Bitcoin ekosisteminde keşfedilen cinsiyet eşitsizliği gibi görünüyor. Erkeklerin genel olarak kripto para birimleriyle kadınlardan daha fazla ilgilendiği görülüyor. Araştırmalar, Bitcoin ile ilgili ilişkilerin yüzde 85.77’sinin erkeklerden geldiğini, ağ katılımcılarının ise yüzde 14.23’ünün kadın olduğunu bildirdi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments