Dogecoin Nedir? WallStreetBets Dogecoin’i 5 katına çıkardı

0

GameStop’u güçlendiren sosyal medya çetesi WallStreetBets şimdi Dogecoin ile uğraşıyor.

Dogecoin nedir?

Dogecoin, aşırı tatlı bir Shiba köpeği hakkında bir sosyal medya fenomenine dayanan kripto para birimi. Perşembe akşamı tüm zamanların rekor fiyatı olan 4 sente ulaştı. Bu, önceki 24 saatte inanılmaz bir artışla beş kat yükselişi temsil ediyor. Dogecoin, çarşamba akşamı bir kuruşun altında işlem görüyordu.

Dogecoin’in rallisi’nin WallStreetBets fenomeni ve Elon Musk ile bağlantılı olduğu kesinleşti gibi. WallStreetBets, hisse senetlerinde büyük kısa pozisyonlar alan hedge fonlarını iflas ettirmek amacıyla GameStop ve diğer bir avuç hisse senedinin değerini artırmak için bir çevrimiçi hareketin ana merkezi oldu. GameStop’un değeri, hafta başından bu yana neredeyse beş kat, geçen yazdan bu yana ise altmış kattan fazla arttı.

Cumartesi sabahı, WSB Başkanı adlı bir Twitter hesabı (resmi olarak WallStreetBets subreddit ile ilişkilendirilmemiş) tweet attı :”Doge hiç bir dolara geldi mi?” Bu sorunun cevabı “hayır”, ancak WSB topluluğunun bazı üyeleri görünüşe göre bunu değiştirmeye karar verdiler.

Dogecoin nedir? Walstreetbets Dogecoin’i beş katına çıkardı

Dogecoin, WallStreetBets topluluğunun kripto para birimi dünyasına atlamasının özellikle ilham verici bir yolu gibi gözüküyor. Pek çok Bitcoin ve Ethereum hayranı dünyayı değiştirmeye çalışan ciddi hackerlar olsa da Dogecoin başından beri meme odaklı bir şaka oldu. Dogecoin büyük ölçüde ön plana çıktı çünkü konsept o kadar saçma ki hakkında yazmak, çizmek bile oldukça eğlenceliydi. Daha fazla insan bunun hakkında yazdıkça, fiyatı daha yüksek konumlara çekti.

Bu süreç en son 2018’in başlarında, Dogecoin’in kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte çökmeden önce neredeyse 2 sentlik bir yüksekliğe ulaşmasının ardından zirveye oturdu. 2019’un başlarında Dogecoin, değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti ve bir kuruşun altında işlem görüyordu. Son iki yıldır belirsizlik içinde zayıfladı.

WallStreetBets çılgınlığından büyük bir etki gören ilk kripto para biriminin, sosyal medyanı efsane gücüyle değerinin artırılması tartışmasız bir şekilde Dogecoin olması çok normal.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments