VISA, Kripto Para ile Ödeme Sistemine Desteğini Vurguluyor

0

En iyi ödeme işlemcisi ve kredi kartı üreticisi olan VISA, kripto endüstrisinde birkaç endüstri firması ile ortaklıklar yaparak şimdiden önemli hamleler yaptı. Firma, son aylarda platformuna doğrudan kripto para ile ödeme entegrasyonları yapmaya hazırlanıyor olabilir.

Geçen hafta VISA bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, şirket başkanı ve CEO’su Al Kelly, kripto ile ödemeye  olan bağlılığını yineledi. Kelly, VISA’nın gelecekte birkaç önemli kripto planı olduğunu ve bu hedeflere ulaşmak için en iyi konumda olduklarına inandıklarını belirtti.

Etkinliğin özeti, Kelly’nin VISA’nın sektördeki konumu konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. Şirketin dijital varlıkları daha güvenli, daha kullanılabilir ve ödemeler için daha uygulanabilir hale getirmeyi umduğunu belirtti.

Kripto Para ile Ödeme’nin avantajları neler?

Kelly, VISA’nın kripto para birimleriyle ilgili görüşlerine ışık tutarak, şirketin bu varlıkları iki bölüme ayırdığına dikkat çekti. Birincisi, değer depolarını (Bitcoin gibi) temsil eden kripto para birimleridir. İkincisi, değerleri temel varlıkların değerlerine bağlı olan sabit paralardır. Kriptolar için kredi kartı üretimi, bunun daha iyi bir itibari yükseliş görevi görebileceğine inanıyor.

VISA, Kripto Para ile Ödeme Sistemine Desteğini Vurguluyor
VISA, Kripto Para ile Ödeme Sistemine Desteğini Vurguluyor

“Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa kimlik bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için yeni tip cüzdanlar ve gelişmiş borsalarla çalışacağını söyledi.

Bununla birlikte, stabil coinler söz konusu olduğunda VISA, kripto para birimlerinin küresel ticareti ve sınır ötesi ödemeleri optimize etmek için faydalı olabileceğine inanıyor. VISA, çeşitli cüzdan sağlayıcılar ve kripto para ile ödeme çözümleri ile yaptığı ortaklıklar sayesinde, ödemelerde baskın güç olarak ortaya çıkan kripto para birimlerinden yararlanabileceğini düşünüyor.

VISA, kripto ödemeleri alanında yıllardır aktif olarak çalışıyor, ortaklıklar oluşturuyor ve geleneksel yerleşimlerde devrim yaratmak isteyen birkaç şirkete finansal destek sağlıyor. Geçtiğimiz ay, Fiat-to-crypto on-ramp hizmet sağlayıcısı 265 ile ortaklık yaparak, ikincisinin müşteri firmalarının kripto banka kartları çıkarmasına izin verdi.

 

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments