Tesla Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolar Yatırdı, Bitcoin’in Fiyatı Ne Oldu?

0

Tesla, bir saat önce SEC dosyasında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu.
Şirket ayrıca, ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını söyledi. CEO Elon Musk, Twitter’daki mesajlarıyla Tesla Bitcoin alımından sonra kripto para birimlerinin fiyatlarını yükselttiği için kredilendirildi.

SEC’e yapılan bir dosyaya göre Tesla, bugün 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Şirket, dosyalamaya göre, Bitcoin‘i “nakit gelirimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için daha fazla esneklik” için satın aldığını söyledi. Tesla, satın alma işlemine ek olarak, ürünleri karşılığında Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul etmeye başlayacağını söyledi. Bu, Tesla’yı bitcoin’i ödeme olarak kabul eden ilk büyük otomobil üreticisi yapacak.

Hareket, CEO Elon Musk’ın son haftalarda Twitter’daki davranışları hakkında acil soruları gündeme getirdi; burada Bitcoin ve dogecoin gibi kripto para birimlerinin fiyatlarını onlar hakkında olumlu mesajlar yayınlayarak artırdığı ve dolayısıyla daha fazla insanı satın almaya teşvik ettiği için kredilendirildi.

Bitcoin’in Fiyatı Ne Oldu?

Tesla’nın duyurusunu takiben Pazartesi günü Bitcoin fiyatları %16’ya kadar yükseldi ve en az 45.000 $’a ulaştı. Tesla hisseleri, piyasa öncesi ticarette %2’den fazla arttı. Tesla, SEC dosyalamasında Bitcoin fiyatının dalgalanması konusunda yatırımcıları uyardı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments