Steven Seagal SEC Tarafından Yeniden Dava Edildi

0

Bugün SEC, kripto para projeleri olan Start Options ve Bitcoiin2Gen ile ilgili içinde Steven Seagal’in de bulunduğu üç kişiye karşı dolandırıcılık şikayetinde bulundu.

SEC, feshedilmiş kripto projeleri olan Start Options ve Bitcoiin2Gen ile ilgili üç kişiye suç duyurusunda bulundu.

SEC‘e göre, üçü sahtekarlıkla ICO’ya yatırımcılardan 11 milyon dolar topladı.
Aktör Steven Seagal, kazancını açıklamadan projelerden birini pazarladığı için daha önce para cezasına çarptırılmıştı.

2017 ve 2018’de, çeşitli B-list aktörlerinin, sporcuların ve müzik sanatçılarının isimlerini bir kripto para projesine bağlayacağı enteresan yıllardı.

Steven Seagal Kimdir?

Steven Seagal kimdir?

Bugün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), aktör ve dövüş sanatları meraklısı Steven Seagal ile bağlantılı bir kripto projesinde katılımcılara karşı davasını sürdürdü.

ABD’nin New York Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesinde yapılan bir SEC şikayetine göre, Start Options ve Bitcoiin2Gen’in arkasındaki üç kişi, küçük yatırımcıları, iddia ettiklerinden çok daha azını yapan tokenlar ve ürünler için 11 milyon dolardan fazla nakit ile projeyi sonlandırmaya ikna etmeye çalıştı.

Kristijan Krstic ve John DeMarr, kripto para ticareti ve madenciliği için bir platform olduğu iddia edilen Start Options’ın kurucusu ve baş pazarlamacısıydı ve ayrıca SEC’in “sahte” dediği bir simge olan Bitcoiin2Gen’in de sahipleriyidi.

SEC şikayeti, “DeMarr, araba ödemeleri ve kişisel kredi kartı borçları da dahil olmak üzere, kendi kişisel menfaati için yatırımcılardan topladığı itibari para biriminin neredeyse yarısı olan en az 1.8 milyon doları hileli bir şekilde zimmete geçirdi.” “Bu arada Krstic, fiat para birimi ve dijital varlıklar cinsinden 9 milyon dolardan fazla yatırımcı fonu aldı.” Krstic’in 2018’de yatırımcılara para iadesi yapmadan programdan çekildiği iddia ediliyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments