Shiba Kaç TL?

Shiba Inu (SHIB) ilk olarak 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya çıkmıştır. Royshi takma adı altında anonim bir oluşumdur. Aynı zamanda Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi önemli kişilerin etkileriyle de meme tokenı kazanmıştır. Son zamanların en popüler coinleri arasında yer aldığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda Shiba Inu olarak bilinen coin Dogecoin’in Srypt tabanlı olan mining algoritmasının Ethereum karşılığı olması bekleniyor. Shıba Inu SHIB tokeni çıktığı anda:

  • Baby Dogecoin
  • Dogecoin
  • JINDO INU
  • Alasko Inu
  • Alaskan Malmute Token

Gibi köpek temalı olan kripto para birimlerinin birer parçasıdır. Daha düşük değerli olan bu tokenler ise Dogecoin içerisinde 0.0002’den yaklaşık olarak 0.75 ABD dolarına kadar çekilmiştir. DeFi her ne kadar tam olarak merkezi olmayan anlamında olsa da içinde ekonomik duruma karşı atıflarda bulunmaktadır. Kurucusu olan Ryoshi, Shıba Inu’nun başlangıcı için merkezi olmayan kendiliğinden topluluk oluşturmada bir deney olarak görmektedir.

Artık günümüzde teknolojinin ciddi anlamda ilerlediğini metalaşmalar ile de anlayabilirsiniz. Topluluk temeli projeler kapsamında değişiklikler çok fazladır. Shıba Inu ekosistemi de oldukça köklü bir formüle dayandırılarak ilerleme kat ediyor. Başarısı içerisinde inşa etmenin önemini vurgulamaktadır.

Shıba Merkeziyetsizleşme Olmasının Sebebi

Günümüz içerisinde toplumları incelediğimizde ciddi inovasyonlar görülmektedir. Oldukça önemli bir dönem içerisinde olduğumuzu vurgulamak isterim. Shıba Inu projesi de şimdiye kadar gerçekleştirilen resmi yapılandırmalarda merkezileşme sistemi ön koşul olmuştur.

Kripto paranın kendisini incelediğinizde doğasının da aslında geleneksel süreçlere aykırı olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Burada geleneksel rutin bozularak zenginliğin nasıl elde edilebileceği fikrine ulaşılmaktadır. Her ne kadar hepsi olmasa da kripto para birimlerinde de işlemler beli kurallar çerçevesinde ilerlemelerini göstermektedir.

Sürekli olarak değişim gösteren ekonomik ortamlar içerisinde bağımsızlıkları olmayan kripto paralarda kendi içlerinde mücadele sürecindedir. Her ne kadar kurallar kendilerine göre değişim gösteriyor olsa da oyuna uymaları gerekir. Ancak Shıba bu kripto para birimleri içerisinde yer almamaktadır.

Shıba’nın ETH Olan İlgisinin Nedeni?

Proje kurucusu olan Ryoshi, Shıba coini ilk çıkardığında da Ethereum üzerine olan ilgisi ile dikkat çekmiştir. Özellikle de Ethereum güvenli, hızlı ve iyi bir kuruluş olması nedeniyle de büyük bir öneme sahiptir. Ryoshi’nin en büyük önceliği de bu kapsamda projeyi etkileyen düzenlemelerle özgür olmayı hedeflemiştir. Bu noktada da Ethereum hedefe ulaşmak için iyi bir aracı olacaktır. Shıba kendi tokenlerini bir cüzdan içerisinde tutabilmektedir. Aynı zamanda tüm dünya üzerinde de ödemeleri bağımsız olarak toplar.

Ethereum 2.0 her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde ucuz işlemleri beraberinde geçekleştiriyor. ShibaSwap, ERC-20 tonkeleri ve Ethereum Blockhain’e lazer odaklı olarak yüksek hacimli borsalardan biri olma peşindedir.

Shıba Inu Geliştirme Merkezi Hakkında

Shiba Inu hakkında şunu söylemek doğru olacaktır. Tarih üzerinde ne başarılı tamamen merkezi olmayan kripto para birimi denetlerinden biri haline gelmişlerdir. ShibArmy doğru kullanımlar ile birlikte tek bir ortak noktayla birleşerek ilerlemeyi kendisine amaç belirlemiştir. Bu konsept aslında projenin temel kapsamını oluşturmaktadır.

Shıba gelecek olarak incelendiğinde iyi bir duruşa sahip olduğunu söylemek mümkündür. Alım hacmi ve satım hacimlerini inceleyerek yatırımlarınızı da bu yönde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Merkeziyetsizleşme tutkusuyla ilerleme gösteren ve finansa içerisinde daha fazla geleceğe sahip olması anlamında gelir. Shıba tam anlamıyla diğer coinlerin aksine devrimci bir cevap niteliği taşımaktadır.

Grafikleri düzenli olarak takip ederek bu anlamda takip süreçlerinizi daha sağlıklı yapabilirsiniz. Shıba her ne kadar yeni bir coin olsa da güçlü ilerlemelere sahiptir. Anlaşmaları ve örnek aldığı coinler ile birlikte daha emin bir ilerleyişi sürdürmektedir.