Ripple Piyasa değerini kaybediyor; DOT ve ADA Onu Geçti

0

Ripple piyasa değerine göre kripto para birimi sıralamasında 7. sıraya düştü.

Ripple’in son SEC davası ve borsa listelerinden çıkarılması, yatırımcı iyimserliğini bozdu. Birkaç yıldır ilk kez XRP, değerleme yoluyla ilk 5 kripto para birimi olarak tanınmıyor.

Ripple’ın XRP dijital jetonu, piyasa değerine göre sıralandığında ilk beş kripto para birimi listesinin dışında kaldı. Azalan yatırımcı güveni ve belirsiz bir gelecek, XRP’nin Binance Coin, Polkadot ve Cardano‘nun arkasında yedi numaraya kaymasına neden oldu.

Ripple’ın jetonu, son birkaç yıldır Tether’e tekrar tekrar 3. sıraya meydan okudu. Bununla birlikte, son zamanlarda görülen yatay fiyat hareketi, özellikle pazar çapında bir ralli sırasında XRP için herhangi bir iyilik yapmadı.

Ripple piyasa değeri, fiyatı ve geleceği sorgulanmaya başlandı

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler sahtekarlığı nedeniyle dava açmasından bu yana kendini sıcak suda buldu. SEC, 22 Aralık 2020’de yayınlanan bir basın açıklamasında, Ripple’ın kayıtsız menkul kıymetler teklifinde toplamda yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde fon topladığını iddia etti. İki üst düzey Ripple yöneticisi, Christian Larsen ve Brad Garlinghouse’un da yaklaşık 600 milyon dolar değerinde kişisel XRP satışları gerçekleştirdiği bildirildi.

Davanın, giden SEC Başkanı Jay Clayton tarafından üstlenilen son icra hamlesi olduğu bildirildi. Sadece birkaç gün sonra, 23 Aralık 2020’de görevinden istifa etti.

Ripple Piyasa değerini kaybediyor; DOT ve ADA Onu Geçti
Ripple Piyasa değerini kaybediyor; DOT ve ADA Onu Geçti

Ripple Garlinghouse, bir çürütmede, SEC’in hem gerçekler hem de yasanın uygulanması konusunda yanlış olduğunu söyledi. Ripple tarafından yayınlanan bir takip belgesi, XRP belirtecinin Bitcoin’e benzer şekilde işlevsel bir para birimi olarak kullanılması gerektiğini belirtti.

Şirket ayrıca, XRP’nin Howey testini geçmediğini ve bu da onu menkul kıymet olarak diskalifiye ettiğini iddia etti. Son olarak, dijital jeton satışının asla bir yatırım sözleşmesi olarak hizmet etmediğini savundular.

Bu büyüklükte bir vaka için erken bir anlaşma her zaman olası olmasa da, onay XRP’nin fiyat düşüşünü göndermek için yeterliydi. 14 ve 16 Şubat arasında, token% 20 düşerken, piyasanın geri kalanı yukarı doğru ivme kazandı. Yine de XRP’nin fiyatının geçen aydan bu yana iki katından fazla arttığını belirtmekte fayda var.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments