Ripple davasında büyük gün! Ripple 1 dolara ulaşabilir mi?

0

XRP fiyatı, bugün erken saatlerde keskin bir artış kaydetti ve son 24 saatte %15’lik bir kazanç kaydetti, 0,60 dolardan işlem görmeye başladı.

Bunun sebebi bugün gerçekleşecek Ripple davası olabilir. XRP, küçük bir düzeltme yapmadan önce günlük en yüksek 0,63 $ ‘a yükseldi. Altcoin’in yükselişi, kripto para birimlerinin çoğunun neredeyse 4 günlük bir yükseliş rallisinden sonra küçük bir düzeltme kaydettiği piyasanın tersidir.

XRP’nin fiyat artışı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple Labs‘e karşı açtığı davada(Ripple davası), bugünkü ilk sanal mahkeme duruşmasının hemen öncesinde yapılan son değişikliğe bağlanıyor. SEC, kripto şirketine karşı kasıtlı olarak tokenlarını medya ve sosyal medya etkisi yoluyla hiperleştirmekle suçladığı piyasa manipülasyonu iddialarını kaldırdı ve Ripple‘ın kâr için menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddialarını ikiye katladı.

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri, bu durumda, Stuart Alderoty, SEC’i yakın zamanda yaptığı değişiklik nedeniyle eleştirdi ve düzenleyici kurumun, sadece piyasa manipülasyonu suçlamalarından sadece birine inen iddiaların somut bir kanıtı olmadığını iddia etti.

Ripple davasında büyük gün! Ripple 1 dolara ulaşabilir mi (2)

Ripple davasının ardından fiyat yükselmeye devam eder mi?

SEC değiştirilmiş şikayetini 18 Şubat’ta sundu, ancak haberler davadaki ilk duruşmanın hemen önünde toplanmış gibi görünüyor. XRP’nin fiyatı, dava değişikliği haberinin ardından %5 oranında düzelmeden önce yaklaşık %20 arttı. XRP jetonu, SEC’in 2020 Aralık ayının sonuna doğru Ripple Labs’a karşı bir dava açmasının ardından kazançlarının çoğunu kaybetti. Davanın ardından, ABD merkezli kripto borsalarının çoğu, XRP’yi platformlarından çıkardı.

XRP, dava sonrası çöküşünden kurtulmayı başardı, ancak bu boğa sezonunda yeni tüm zamanlar rekoru kaydetmeyi başaran diğer altcoinlerin aksine, XRP, geçen ayki birkaç keskin fiyat artışından elde ettiği kazançları tutamadı. Ripple, SEC’e karşı yasal mücadelede bir üstünlük elde etmeyi başarırsa, token fiyatı kesinlikle bir miktar pozitif giriş ve artış görecek. Ripple davası kesinlikle sonuçlanmak üzere Ağustos 2021 ayına ertelendi, o zamana kadar neler olacak göreceğiz.

Bir analist 1 dolar olabileceğini söylüyor

Bilinen XRP boğalarından biri, XRP fiyat analizini toplulukla paylaştı ve haftalık fiyat hareketine yakından baktığını söyledi. Güvenilir kripto, XRP fiyatı haftalık grafikte 0,68 doların üzerine kapanabilirse, ilk 3 kripto para birimi için 1 dolar görebileceğimizi tahmin ediyor.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments