POOL token nedir? PoolTogether ile oturduğunuz yerden kazanın!

0

Pool Token nedir? PoolTogether, Ethereum’da kayıpsız ödül oyunları için oluşturulan bir protokoldür. İyi yapılandırılmış “kayıpsız piyango” ve “ödül tasarruf hesapları” konseptine göre modellenen protokol, para yatırma karşılığında ödüller kazanma şansı sunuyor. Kazanmasanız bile, yatırdığınız tüm paranız sizde kalır. Ödüller, tüm kullanıcı mevduatlarına tahakkuk eden faizden oluşur.

Bu protokol yeni teknoloji kullanılarak Ethereum üzerine inşa edildiğinden, onu kullanmak, para yatırmadan önce anlaşılması gereken önemli riskler içeriyor.

Pool token ödülleri nereden geliyor?

Bir ödül havuzuna katıldığınızda, paranız bir getiri kaynağına yatırılır. Getiri kaynağı, ödülleri oluşturan getiriyi oluşturur. Şu anda protokol, Compound.Finance ve yEarn Vaults olmak üzere iki farklı getiri kaynağını desteklemekte. Bu getiri kaynaklarının her biri, PoolTogether Protokolü kullanma riskine ek olarak anlaşılması gereken kendi risklerini taşır.

Peki riskler nedir?

PoolTogether ekibi, protokolün güvenliğini sağlamak için çok çalıştığını belirtiyor. Kodları açık kaynaklı ve profesyonel üçüncü taraf güvenlik şirketleri tarafından bağımsız olarak sürekli denetleniyor. Ek olarak, bug report (bir hata ödül) programları var ve kapsamlı dahili testler yapıyorlar. Ancak, tüm erken aşama ürünlerde olduğu gibi, protokol kullanımıyla ilişkili riskler var ve kullanıcılar bu risklerin tüm sorumluluğunu üstlenirler. Kaybetmekten rahatsız olduğunuz parayı yatırmamalısınız. Bir de ekipten bir not var,

Protokolü kullanmak, paranızın bir kısmını veya tamamını kaybetme gibi önemli riskler içerir. PoolTogether çekirdek ekibi ve topluluğu fonların güvenliğini sağlamak için her türlü çabayı gösteriyor.

PoolTogether ekibi nasıl para kazanıyor?

PoolTogether ekibipara kazanmaz. PoolTogether, mükemmel bir açık kaynak ve merkezi olmayan protokol oluşturmaya odaklanmamızı sağlayan, dünyanın en iyi risk sermayesi şirketlerinden bazıları tarafından desteklenmektedir.

Pool Token Dağılımı
Pool Token Dağılımı

Nasıl Pool Token kazanabilirim?

Pooltogether adresinde belirtilen koinlerden herhangi birini bir sonraki çekilişe kadar kilitlediğinizde(genellikle haftalık) yatırdığınız miktara göre belirli bilet elde edersiniz. Eğer kazanırsanız; ödül verildikten sonra “hesap” sayfanıza bakarak kazanıp kazanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Kazançlarınızı talep etmenize gerek yok! Kazanırsanız, kazancınız otomatik olarak bilete dönüştürülecek ve bu da tekrar kazanma şansınızı artıracaktır! İsterseniz bileti bozdurup çekim yapabilirsiniz.

Bununla birlikte PoolTogether ekibinin Twitter ve Discord adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yakında Türkçe hizmet de verebilirler belki!

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Kriptonik.com’un fikrini asla yansıtmıyor. Her yatırım ve ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız para yatırmanızı önermiyoruz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments