Polis, Hacker’dan 65 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanın Şifresini İstiyor

0

Birçok kişi, paralarına erişmelerini sağlayan şifreleri kaybettikten sonra dijital para biriminde büyük miktarda para kaybetti. Bitcoin cüzdanı ve şifresinin güvenliği çok fazla önem arz ediyor.

1.700’den fazla Bitcoin’e sahip mahkum bir dolandırıcı cüzdanına el koyan Alman polisi, 65 milyon dolar değerindeki paralara erişmeye çalışırken kendilerini bir tuğla duvarla karşı karşıya buldular. Cüzdanın kilidini açamıyorlar çünkü hacker onlara şifreyi vermeyi reddediyor.

Savcı Sebastian Murer, bilgisayar korsanından şifreyi açıklamasını istediklerini söyledi. Fakat hacker şifreyi belki de bilmediğini iddia etti.

Bitcoin cüzdanı ne kadar önemli?

Bitcoin, şifreleme yoluyla korunan elektronik cüzdan olarak bilinen bir sistemde saklanır. M-cüzdanı açmak ve dijital para birimine erişmek için bir şifre kullanılır. Cüzdanı açmanın tek yolu şifre kullanmaktır.

Bavyera, Kempten’den olan hacker raporda isimlendirilmedi. Kendi adın

a Bitcoin çıkaran diğer bilgisayarlara gizlice bir işletim sistemi kurduğu için iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Polis, hackerdan 65 milyon dolarlık bitcoin cüzdanının şifresini istiyor
Polis, hackerdan 65 milyon dolarlık bitcoin cüzdanının şifresini istiyor

Bitcoin korsanının hapse gönderilmesinden bu yana geçen yıllarda, kripto para biriminin değeri fırlayarak fonları büyük bir servete dönüştürdü. Değer geçen ay 42.000 dolarlık rekor bir zirveye ulaştı.

Almanya’da, başka bir adamın geçen ay 220 milyon dolar civarında bir kripto zulası vardı ve şifresini kaybettiği için artık açamadı. Aynı ay, Newport’tan bir adam, kabaca 275 milyon dolar değerinde olan 7.500 Bitcoin’i yanlışlıkla çöpe attığını söyledi.

New York Times’a göre, Bitcoin’de yaklaşık 140 milyar dolar veya tüm Bitcoin’in yaklaşık% 20’si, kaybolan veya unutulan şifreler nedeniyle elektronik cüzdanlarda sıkışmış durumda.

Dünyanın en popüler sanal para biriminin fiyatı, geçen ayın başlarında yeni bir rekora ulaştığından bu yana neredeyse tüm kayıplarını geri kazandığından, Cumartesi günü 40.000 doları aştı.

Bu seviyeye ulaştıktan sonra Bitcoin, piyasa değerinin neredeyse üçte birini (%32) ve yılbaşından bugüne kadarki tüm etkileyici rallilerini 22 Ocak’ta 28.844.30 $’a düşürdü.

CoinDesk’ten aktardığına göre, Global Digital Asset ticaret şirketi CEO’su Michael Gord, “Perakendenin benimsenmesi ana akımın dikkatiyle akarken Bitcoin’in dikkatini çektiğini görüyoruz” dedi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments