MDS Token nedir? Blockchain sigortasında yeni dönem

0

MDS Token nedir? Karşılıklı DAO Sistemi (MDS), DAO’dan (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) yararlanan, blockchain ve akıllı sözleşmeye dayalı ilk küresel karşılıklı yardım sistemidir.

MDS Token nedir?

Geleneksel karşılıklı sigorta modelini, düşük işletme maliyeti ve riskler için tazminat garantisi sağlayan blockchain ve akıllı sözleşmeyle birleştirir. Bir manada buna Blockchain sigortası da diyebiliriz.

MDS‘nin yatırım kurumları arasında Fenbushi Capital, Danhua Capital, Fundamental Labs gibi tanınmış blockchain VC’ler bulunmaktadır. Kurucularından bir mesaj da aşağıda;

Tüm topluluk arkadaşlarına ve MDS hayranlarına projenin sizin desteğiniz ve güveniniz olmadan ileri gidemeyeceği için minnettarız. MDS projesi uzun vadeli gelişime odaklanır ve topluluğumuz her zaman adalet ve şeffaflık ilkesini takip edecektir.

Blockchain Sigortası nedir?

14 Aralık’ta, DeFi sigorta projesi Nexus Mutual’ın kurucusu Hugh Karp hedef alındı ​​ve saldırganın Metamask adresinde işlem yapması için kandırıldı, bu da yaklaşık 8.33 milyon dolar değerinde 370.000 NXM token kaybına neden oldu. 28 Aralık’ta, başka bir yıldız DeFi sigorta projesi olan Cover Protocol da bir hacker saldırısına maruz kaldı, hacker sözleşme hatalarını kullanarak birden fazla trilyon token çıkardı ve ardından çok sayıda token yaktı. Son olarak, saldırgan tokenleri toplu olarak DEX aracılığıyla nakit olarak sattı ve 3 milyon ABD dolarından fazla değerde 4400 ETH’den fazla kar elde etti.

DeFi sigortasının asıl amacı, DeFi projesi için koruma sağlamak ve riskle ilgili kaybı azaltmaktır. Bununla birlikte, iki popüler DeFi sigorta projesi, kendi güvenlik açıkları nedeniyle bilgisayar korsanları tarafından sık sık saldırıya uğradı, bu da DeFi sigorta projelerine olan güven kaybına yol açtı ve hatta insanlar DeFi sigortasının gerçek sigorta işlevi görüp görmediğini sorgulamaya başladılar mı? Bu, tüm DeFi sigorta projelerinin ciddi olarak düşünmesi ve çözmesi gereken bir konudur.

MDS Token nedir Medishares nedir 2
MDS Token nedir? Medishares nedir 

MDS Token nedir? Şu anda, sigorta işlevlerine veya modüllerine sahip daha fazla DeFi projesi ilan ediliyor ve bu, DeFi’nin yeni yönlerinden biri haline geldi. DeFi oyuncularının DeFi sigortası hakkında net bir anlayışa sahip olabilmeleri için sigortanın temel kavramlarını açıklamanın gerekli olduğuna inanıyoruz.

Sigorta risk üzerinde çalışır. Geleneksel sigorta teorisi ve pratiğinde, risk yalnızca kaybın belirsizliği anlamına gelir. Bu, risk bir kez ortaya çıktığında, yalnızca bir zarar olarak kabul edilebileceği ve riskten kar elde etme şansının olmadığı anlamına gelir. Bu anlamda Nexus Mutual için, sigortaladığı DeFi projesinin dijital varlıkları bir sözleşme hatası nedeniyle saldırıya uğrarsa, kullanıcı bir hak talebinde bulunabilir. Bilgisayar korsanlığı saldırısı riski normalde sigortalı kişinin karından ziyade dijital varlıkların kaybına neden olur. Geleneksel sigorta endüstrisindeki riskin tanımı budur.

Ek olarak, riskin başka bir tanımı, yani gelir belirsizliği vardır. Bu, sonuçların kayıplar, kazançlar veya kayıp olmaması ve kazanç olmaması anlamına gelir. Örneğin, BTC’yi satın aldıktan sonra fiyat dalgalanması riski, BTC’nin fiyatı yükselirse, alıcı kar elde edecektir; fiyat düşerse alıcı zarara uğrayacaktır. Bu tür bir risk, geleneksel sigortacılık işine dahil değildir. Geleneksel finans alanında, temel fiyat dalgalanmaları riskinden korunmak için opsiyonlar gibi finansal türevler kullanılır, bu nedenle bu tür bir çözüm genellikle sigortadan ziyade finansal türevler altında kategorize edilir. DeFi’deki benzer örnek, kripto dalgalanmasından kaynaklanan kaybı karşılamak için satma seçenekleri aracılığıyla kullanıcılara risk koruması sağlayan OPYN’dir. Açıkçası, bu tür projelere sigorta denilmemelidir. Ek olarak, piyasa tahmini, CDS ve aynı amaca hizmet eden diğer finansal modeller vardır.

MDS Token Özellikleri

Toplam ÜretilenMDS Token sayısı: 2.000.000.000
Toplam Dolaşımdaki MDS Token sayısı: 1.199.999.624

MDS Token Fiyatı Nedir?

MDS Token fiyatı dün 0.06 kuruş civarlarında geziyordu. Dün akşamdan itibaren kademeli olarak yükselerek 0.20 kuruş civarlarına geldi. Şu an 0.17 kuruş ile %160 artmış durumda.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments