Milyarder Mark Cuban Ethereum’u Bitcoin’e Tercih Ediyor

0

Dallas Mavericks sahibi ve aynı zamanda milyarder olan Mark Cuban Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olabileceğini düşünüyor.

DeFi blogu The Defiant ile yakın tarihli bir podcast’te milyarder yatırımcı Mark Cuban, Ethereum’un (ETH) değerinin gelecekte yüksek seviyelere ulaşabileceğini öne sürüyor. Shark Tank adlı televizyon dizisindeki görünüşüyle ​​ünlü Cuban, Ethereum’un kripto para piyasasında Bitcoin’i (BTC) bile geçebileceğini söylüyor.

Cuban’ın yorumları onu tanıyan çok az kişiyi şaşırtmıştır elbette. Geçmişte BTC’yi defalarca sorgulayıp ve fiyatının balon gibi yükseldiğini söylemişti. Dahası, spor milyarderi de podcast’te akıllı sözleşmelere duyduğu heyecanı açıkça ortaya koydu.

Ancak daha genel olarak, Cuban bir kripto para hayranıdır. Basketbol takımı Dallas Mavericks’e kripto para birimi ödemelerini kabul etmelerini talimatını da verdi.

Dahası, Reddit’teki yakın tarihli bir bana bir şey sor (AMA) ‘da Cuban, merkezi olmayan finans projesi Aave (AAVE) de dahil olmak üzere kripto para varlıklarını açıkladı.

Mark Cuban Ethereum derken diğer ünlüler farklı paraları tercih ediyor

Mark, bu konuda kripto para birimi ve blok zinciri alanına büyük ilgi duyan tek ünlü veya milyarder değil. Kapsamlı bir şekilde ele alındığı gibi, Tesla’dan Elon Musk da kripto para dünyasında hevesli bir katılımcı

SpaceX’in eksantrik milyarder sahibi, kripto para biriminin kendi ebedi meme’i Dogecoin (DOGE) hakkında tweet attı. Geçen yıl Musk, “Tek kelime: Doge” tweet’lediğinde, Shiba Inu temalı kripto para birimi Dogecoin %1000’in üzerinde sıçrama yaptı.

Mark Cuban Ethereum Diyor
Mark Cuban Ethereum Diyor

Nitekim, milyarderin kripto para birimleri konusunda sürekli tweet atması, bu tweetlerin kripto fiyatları üzerindeki etkilerine bakan bir araştırmaya yol açtı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çalışmalar Musk tarafından hem DOGE hem de BTC üzerinde önemli bir “anormal etki” buldu.

Musk’ın Twitter’da kripto para birimlerini popüler hale getirmesi, aralarında Snoop Dogg’un da bulunduğu, DOGE’u onaylayarak ana akım meme statüsünü onaylayan bir dizi başka ünlü olmasına yol açtı.

Kripto paralarda yeni dönem ünlülerin talimatı mı?

Ünlüler potansiyel olarak kripto para birimi alanını eğlence aracı olarak ele alsalar da, yeni bir kripto para birimi sahibi işletme sınıfı, alana ciddi şekilde yatırım yapıyor.

Örneğin MicroStrategy’yi ele alalım. İş analitiği firması Aralık ayında, tamamı BTC’ye yönelik olan 600 milyon $ ‘lık artış teklifiyle manşetlere girdi.

Son zamanlarda, tek seferde 10 milyon dolarlık en iyi kripto para birimini satın aldı. Dahası, Musk’ın kendi Tesla’sı geçtiğimiz günlerde bir dosyada Ocak ayında 1,5 milyar dolar değerinde BTC topladığını açıkladı.

Ünlüler popüler kültürü takip etme eğilimindedir ve bunun tersi de geçerlidir. Cuban, Musk ve Snoop Dogg sektöre ilgi gösterdiğinde, yatırım tavsiyeleri bir yana, kamu yararını yansıtıyorlar.

Bitcoin şu anda 50.000 doların altında seyrederken, daha fazlasının geleceği aşikâr.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments