Kripto Paralarda Toplam Piyasa Değeri 1.1 Trilyonu Geçti

0

Kripto Paralarda genel piyasa değeri, Perşembe günü rekor seviyedeki en yüksek seviye olan 1,14 trilyon dolara ulaştı.

Kripto para ekonomisi, Bitcoin ve Ethereum’daki son sıçramadan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,14 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin 38.000 doların üzerine çıkarken kripto piyasası son 24 saatte 50 milyar dolardan fazla para kazandı. Bitcoin’de toplam cüzdan sayısı ise 22.3 milyonu geçti.

Kripto Paralarda gidişat neyi gösteriyor?

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, ETH fiyatı 1.700 doları aşarak rekorunu tazeledi. Ethereum, 190 milyar dolardan fazla toplam piyasa değeri ile son 7 günde %30’dan fazla arttı.

Altcoinlerdeki son sıçrama, Bitcoin’in hakimiyetini 9 Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine itti. Bu yazıyı hazırlarken, dünyanın en büyük kripto para biriminin toplam piyasa değeri 700 milyar dolar civarında seyrediyor. Bitcoin, son 24 saatte %5’ten fazla yükseldi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale, 16 BTC ve 337 BCH ile birlikte son 24 saatte 47.000 Ethereum ve 12.345 Litecoin biriktirdi. Grayscale’in yönetim altındaki kripto varlıklarının toplam değeri, BTC ve ETH’deki son rallinin ardından Perşembe günü 29 milyar doların üzerine çıktı.

2020 Aralık Ayında 1 Trilyonu Aşmıştı
2020 Aralık Ayında Kripto Paralarda Piyasa Değeri 1 Trilyonu Aşmıştı. Kaynak: Bloomberg

Bitcoin ve Ethereum dışında Cardano, Litecoin ve Stellar gibi kripto para varlıkları 2021’in başından beri iyi performans gösterdi. Ancak asıl itici güç DeFi tokenlerinden geldi. Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE), bu yılın başından bu yana %100’ün üzerinde kazanç elde etti.

Aave, son 24 saatte %42’den fazla arttı. Finance Magnates daha önce DeFi’ye büyük nakit akışları nedeniyle Aave tokenindeki son sıçramayı bildirdi. Uniswap, son 7 günde %45’in üzerinde artış gösterdi. DeFi’deki son sıçramanın, ETH’nin performansıyla ilgili olduğu düşünülüyor.

Grayscale, yakın zamanda Ethereum kripto para birimi hakkında bir rapor yayınladı ve ETH’nin ağ yükseltmesindeki önemli gelişmelere dikkat çekti. “Ethereum 2.0, Ether’i bir maldan üretken bir mal olarak tanımlayabileceğimiz şeye dönüştürerek, sahipleri Ether’i istifleyerek ilgi yaratabilecekler. Bu varlık yapısı, fiziksel dünyadaki hiçbir şeye benzemez. Emtialar tüketilir. Hisse senetleri nakit akışlarına ilişkin haklar sağlar. Araştırma raporu, Ethereum 2.0 kapsamında, bir emtia olarak tüketilebilir veya hisse senedi gibi nakit akışlarına ilişkin bir talep olarak istifade edilebilir ”diyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments