Kripto Paralarda Piyasa Değeri 70 Milyar Dolar Düştü

0

Hafta, kripto paralarda piyasa değeri yaklaşık 70 milyar dolar düştüğü için bir geri çekilme ile başlıyor. Bu, Bitcoin’in fiyatı gıpta ile bakılan 50.000$ seviyesine gelmesi reddedildiğinde gerçekleşti.

Kripto paralarda piyasa değeri ne oldu?

Bu sabah, AB sabahı ticaret oturumunda, kripto para piyasası bir gerileme yaşıyor. Bitcoin, bu seviyeyi kıramadığı için 50K $ ‘da reddedildi ve bu, bu yazının yazıldığı sırada toplam kripto para piyasası kapitalizasyonunu 70 milyar $ civarında bir düşüşle sildi.

Bitcoin 50.000 Doları Reddetti

Dün Bitcoin’in fiyatının nihayet beklenilen 50.000 $ işaretini kıracağına dair umutlar yüksekti. Kripto para birimi onu ihlal etmeye çok yaklaştı. Bitstamp’ta dün 49.714 dolardan yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü, ancak daha fazla ilerleyemedi.

Birkaç saat sonra ayılar avansı yakaladı ve fiyatın düşmeye başlamasına neden oldu. İki saatlik mumda Bitcoin, şu anki 47.500 $ ‘lık mevcut fiyatına dönmeden önce 48.800 $’ dan 45.900 $ ‘a düştü.

Son 24 saatteki bu dalgalanmanın toplam 1,89 milyar dolar değerinde uzun ve kısa pozisyonların likidite olarak sonuçlandığını belirtmek gerekir. En büyük likidite Huobi’de bir Bitcoin çifti üzerinde gerçekleşti ve 21,25 milyon dolarlık bir nominal değere sahipti.

Veriler, son gün boyunca, tüm ikidite olanların %92’sinin uzun pozisyonlarda olması nedeniyle, ayıların açıkça üstün olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda piyasanın gereğinden fazla kaldırıldığını da gösteriyor.

Bütün Altcoinler Çöküşte

Son 24 saat içinde, Bitcoin’in egemenliği – BTC’nin tüm pazardaki payını izleyen endeks, %60,4’ten %61,1’e yükseldi. Bu, altcoinlerin başka gerekçeler talep edemediği anlamına gelir.

24 saatlik performanslarına bakmak bize nedenini anlatıyor. Piyasa kırmızıyla kaplı ve çoğu altcoin kayda değer düşüşler gösteriyor.

Kripto Paralarda Son Durum
Kripto Paralarda Son Durum

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum, %4,5’lik bir düşüşle birlikte 1750 $ civarında işlem görüyor. Polkadot’un DOT’u %6,6, Cardano %6,5 düştü ve Litecoin son 24 saatte %9’luk toplam düşüşle yaklaşık 200 $ ‘a düştü. Binance Coin (BNB), kripto para birimi yaklaşık 130 $ ‘dan işlem görmeye devam ederken önemsiz bir düşüşle hatları elinde tutuyor.

İlginçtir ki, DOGE, toplamda %16,5 oranında düştüğü için son 24 saat içinde en çok kaybeden altcoin oldu. Takip eden diğerleri arasında Curve DAO’nun CRV’si, Elrond’un EGLD’si bulunuyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments