Kripto Paralar Üç Haftanın En Düşük Seviyesinde Kapanıyor

0

Kripto Paralar ile Bitcoin, dün yüzde 11,3′ kadar değer kaybetti ve 31.000 doların altına düştü.

Bitcoin daha fazla düşecek mi?

Bitcoin’in cızırtılı yükselişi, fiyatların çok yüksek olduğu konusunda kötümserliğe yol açtığı için üç haftanın en düşük seviyesinde kapandı.

Bitcoin dün %11,3′ kadar değer kaybetti ve 31.000 $ ‘ın altına düştü. En büyük dijital varlık olarak, 40.000$ ‘ı kırdığından bu yana düşüş eğilimi gösterdi ve son iki günde kayıplar hızlandı.

Yükselen kripto fiyatları Robinhood kalabalığı arasında spekülatif bir çılgınlığı körüklerken, aynı zamanda profesyonel yatırımcıları zirveden satın alma konusunda isteksiz hale getirdi. Fiyatlar hala Kasım ayı başındaki seviyelerin iki katından fazla ve bazı teknik analistler geri çekmenin geciktiğini savundular. En son 4 Ocak’ta 30.000 $ ‘ın altında işlem görmüştü.

Bitcoin’in riskleri hakkında yorum yapan  JPMorgan Chase & Co. stratejistleri John Normand ve Federico Manicardi Perşembe günkü bir raporda, “Bitcoin, sahip olunması gereken herhangi bir varlığın en hızlı fiyat takdirini elde etti,” diye yazdı. “Mevcut fiyatlar, üretim maliyetlerinin o kadar çok üzerinde ki, geri dönüşte daha düşük bir geri dönüş, bu da tekrar eden bir endişe.”

Kripto Paralar ve Bitcoin Düşüşte!

Kripto Paralar ve Bitcoin’i neler bekliyor?

Bitcoin, 21 Ocak 2021 TSİ 22:32 itibarıyla %7 düşüşle 32.467 dolara geriledi.

Endişeye ek olarak, bir ticaret blogundaki bir rapor, aynı “madeni paranın” iki ayrı işlemde kullanıldığı çifte satın alma olarak bilinen şeyin olduğunu öne sürdü. Endüstri gazileri ise bu fikri küçümsediler.

Chainalysis‘in baş bilim adamı Jacob Illum, “Bu, oldukça paralel bir sisteme izin vermek için blok zincirinin normal çalışmasının bir parçası” dedi. “Bazen, Bitcoin blok zincirinde rakip madencilik blokları olacak, ancak ağ tarafından rakip bloklardan yalnızca bir zincir oluşturma kabul edilecektir.”

Bununla birlikte, Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre, bir çifte harcama olayı gerçekten meydana gelirse, bu piyasada endişe kaynağı olacaktır.

Gain Capital Group LLC araştırma başkanı Matthew Weller’e göre, grafik desenleri, piyasanın bir “yükseliş flaması” formasyonu içinde konsolide olduğunu gösteriyor. Yükselen keskin bir hareket, fiyatları 50.000 $ ‘ın üzerine çıkarabilirken, daha düşük bir kırılma, 30.000 $’ ın altında daha derin bir geri çekmeye işaret edeceğini tahmin etti.

Weller, bir yazısında , “Yerleşik yükseliş trendini silmek olduça zor olacak” dedi.

Satışa rağmen, Wall Street yeni varlık sınıfına olan ilgisini kaybetmedi. Çarşamba günü, BlackRock Inc., Bitcoin vadeli işlemlerini iki fona uygun bir yatırım olarak eklemek için evrak hazırladı, para yöneticisi ilk kez müşterilere kripto parada kalmalarını istiyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments