Kraken borsasının CEO’su Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı

0

Kraken borsasının CEO’su ve kurucusu Jesse Powell Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in gelecekteki değeri hakkında kafa karıştırıcı bir öngörüde bulundu: “Dolar cinsinden ölçtüğünüzde, sonsuza gideceğini düşünmelisiniz.”

Powell, bir öğenin değerini belirlemek için Bitcoin’i fiat para birimleriyle karşılaştırmak yerine, fiyatların yalnızca Bitcoin’de dikkate alındığı bir gelecek çizerek yorumunu haklı çıkarmak için hızlı davrandı:

Sanırım çok yakında insanlar her şeyin fiyatını Bitcoin cinsinden ölçmeye başlayacaklar. Sanırım gerçek inananlar size onun aya, Mars’a kadar gideceğini ve sonunda dünyanın para birimi olacağını söyleyecekler. Dolayısıyla, Bitcoin’in fiyatını dolar cinsinden ölçmeyeceğiz, ancak onunla başka ne satın alacaksınız? Muhtemelen gezegenler veya diğer güneş sistemleri.

Çoğu standarda göre kesinlikle iyimser olan Powell, öğelerin devlet destekli para birimlerinden ziyade Bitcoin ile değerlendiği bir fiat sonrası dünyanın resmini çizdi.

Kraken CEO'su Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı
Kraken CEO’su Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı

Kraken borsası gelecek ile ilgili neler yapacak?

Powell, Bitcoin’in gelecekteki fiyatına sayısal bir cevap vermek için baskı yapıldığında, önümüzdeki 10 yıl için 1 milyon dolarlık bir fiyat hedefinin “makul” olacağını öne sürdü. Powell, Bitcoin’in artan fiyatının ABD dolarının enflasyonuna bağlı olduğunu, zira insanlar Bitcoin‘i tasarruf hesaplarının güvenilmez getirileri karşısında “güvenli bir liman varlığı” olarak gördüklerini öne sürdü. Powell ayrıca Kraken’in yaklaşmakta olan yatırım turu hakkında konuştu, Kraken’in 10 milyar dolarlık değerine ve Kraken’in gelecekte halka açılma potansiyeline değindi:

Halka açılma yolundayız, şirketten hisse satın alan insanlarla finansmana çok fazla ilgi duyduk. Şahsen, 10 milyar doların düşük bir değerleme olduğunu düşünüyorum – bu fiyata hisse satmakla ilgilenmem.

Röportajın sonunda Powell, kripto para meraklılarının son dönemdeki tavrı ile görünüşte aynı fikirde olan duyguları dile getirdi:

Ben uzun vadeli düşünüyorum. Bitcoin satmak için bir neden yok ve bence pek çok başka insan, bu “son çare” olan dipleri satın almak için bekliyor.

Dışarıda pek çok zayıf el var, içeri giriyorlar, günlük alım satım yapıyorlar, Bitcoin’in temellerini gerçekten anlamıyorlar, ama bence dışarıda Bitcoin’in gelecek olduğunu gören ve uzun vadeli tutan yeterince insan var.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments