İşte BTC, DOGE, AVAX, SHIB ve 6 Altcoin İçin Önemli Tahmin!

0

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) dahil çoğu büyük altcoin, daha derin bir düzeltmeye başlamanın eşiğinde ve bu da kısa vadeli bir zirvenin gerçekleşebileceğinin sinyalini verecek. Mevcut düşüş, ağız sulandıran bir Kara Cuma anlaşması mı yoksa kısa vadeli bir ayı piyasasının başlangıcı mı? Rakesh Upadhyay, bu sorunun cevabı için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor. 

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin, 26 Kasım’da küresel hisse senedi piyasaları ve ham petrol ile birlikte satıldı. Keskin düşüş, 24 saatlik dönemde 750 milyon doların üzerinde çapraz kripto tasfiyesine neden oldu. Ancak analist, borsalardaki fonlama oranlarının yüksek kalmaya devam ettiğini ve bu durumun, satışın henüz bitmediğini gösterdiğini belirtiyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Öyle görünüyor ki Bitcoin’in Kasım ayı için aylık kapanışı, popüler kripto analist PlanB’nin 98.000 dolarlık en kötü senaryosunu vurmayacak. Bu, modelin Ağustos, Eylül ve Ekim ay sonu fiyat seviyelerini doğru bir şekilde tahmin etmesinden sonraki ilk kayıp olacak. Bununla birlikte, stok akış modeli yaratıcısı, bu yarılanma döngüsünde Bitcoin için 100.000 dolarlık hedef hedefinin hala geçerli olduğuna inanıyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Analisti, boğaların, Bitcoin’i 25 Kasım’da 58.000 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine geri ittiğini, ancak 20 günlük üstel hareketli ortalamada (EMA) (59.510 dolar) engeli aşamadıklarını belirtiyor. Analiste göre bu durum, traderlardan kar rezervasyonu çekmiş olabilir.

BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, satışın, 26 Kasım’da 55.317 doların altına düştükten sonra ivme kazandığını ve bir sonraki durağın, 50.000 dolardaki psikolojik destek olabileceğini vurguluyor. Analiste göre, fiyat bu seviyeden geri dönerse, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar ve başarılı olurlarsa, satış baskısının düşebileceğini gösterecek. Rakesh Upadhyay, analizine şu yönde devam ediyor:

Alternatif olarak, bir sonraki toparlanma 20 günlük EMA’dan tekrar düşerse, duyarlılığın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayrıca bu, 50.000 doların altında bir kırılma olasılığını artıracak. Bu olursa BTC, fiyatı 40.000 dolara kadar düşürebilecek, panik satışına tanık olabilir.

Ethereum (ETH)

Analiste göre, Ethereum (ETH), 25 Kasım’da 20 günlük EMA’nın (4.336 dolar) üzerine çıktı ancak fiyat 26 Kasım’da keskin bir şekilde düştüğü ve gelişen baş ve omuzlar boyun çizgisine düştüğü için, yukarı yönlü hareket bir boğa tuzağı olduğunu kanıtladı.

ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Binance Coin (BNB)

Analist, Binance Coin’in (BNB) 25 Kasım’da 605,20 dolarda genel direncin üzerine çıktığını, ancak boğaların 669,30 dolardaki güçlü engeli aşamadığını belirtiyor. Analiste göre, bu durum, ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor.

BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Solana (SOL)

Analist, Solana’nın (SOL) 25 Kasım’da 50 günlük SMA’dan (202 dolar) toparlandığını, ancak 20 günlük EMA’dan (216 dolar) geri döndüğünü hatırlatıyor. Analiste göre bu durum, düşüşlerde satın almaktan, rallilerde satışa doğru bir duygu değişikliğine işaret ediyor.

SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Cardano (ADA)

Analiste göre, Cardano (ADA), 25 Kasım’da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi Doji şamdan deseni oluşturdu ve bu belirsizlik, 26 Kasım’da 1,58 doların altında bir kırılma ile aşağı yönlü çözüldü.

ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

XRP, DOT, DOGE, AVAX ve SHIB analizi

Ripple (XRP)

Analist, boğaların son birkaç gündür 1 dolarlık desteği savunmasına rağmen, Ripple’ı (XRP) 20 günlük EMA’nın (1,08 dolar) üzerine çıkaramadıklarını ve bunun, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterdiğini belirtiyor.

XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Polkadot (DOT)

Analist, Polkadot’un (DOT), 25 Kasım’da yükseliş çizgisinden sıçradığını, ancak boğaların daha yüksek seviyeleri sürdüremediğini belirtiyor. Analiste göre, 26 Kasım’da satış yoğunlaştı ve fiyat 37,53 doların altına düşerek, ayı eğilimi gösteren bir H&S modelini tamamladı.

DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Analiste göre, Dogecoin (DOGE) 25 Kasım’da bir rahatlama rallisi girişiminde bulundu, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların düşüş trendi çizgisinin yakınında satıldığını gösteriyor.

DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, satışın, 26 Kasım’da ivme kazandığını, Dogecoin ‘in (DOGE), 0,21 dolar seviyesindeki anlık desteğin altına ve hatta 0,19 dolar seviyesindeki güçlü desteğin altına düştüğünü belirtiyor. Analiste göre, boğalar şu anda 0,19 dolar seviyesini savunmaya çalışıyor. Rakesh Upadhyay, analizine şu yönde devam ediyor:

DOGE fiyatı, mevcut seviyeden sıçrarsa, ayılar yine 0,21 dolardan zorlu bir meydan okuma oluşturacak. Bu seviye dirence dönüşürse, 0,19 doların altında bir kırılma olasılığı artar. Bu olursa DOGE, 0,15 dolardan kritik desteğe düşebilir. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın (0,23 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak.

Avalanche (AVAX)

Analist, Avalanche’ın (AVAX), 25 Kasım’da %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 112,63 dolardan toparlandığını, ancak mum çubuğundaki uzun fitilin, traderların rallilerde satış yaptığını gösterdiğini belirtiyor.

AVAX günlük grafiği / Kaynak: TradingView

DOGE katili Shiba Inu (SHIB)

Analist, Shiba Inu’nun (SHIB), 24 Kasım’da 0,000040 dolardan güçlü desteğin altına düştüğnü hatırlatıyor. Analiste göre, boğalar, 25 Kasım’da fiyatı tekrar seviyenin üzerine çekmeye ve agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştı, ancak 20 günlük dönemde genel engeli aşamadılar.

SHIB günlük grafiği / Kaynak: TradingView
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments