İsrailli varlık yöneticisi Bitcoin ile iki ayda 200 milyon dolar kazandı!

0

İsrailli varlık yöneticisinin sahip olduğu firma geçen yılın sonlarında Grayscale Bitcoin Trust’a 100 milyon dolar yatırım yaptı, üçte birini sattı ve hisseleri hala satın alma fiyatından 50 milyon dolar daha değerinde.

İsrail’in Altshuler Shaham Investment House, geçen yılın sonlarında Grayscale Bitcoin Trust’a 100 milyon dolar yatırdıktan sonra parasını ikiye katladı. Şimdiye kadar bu büyüklükteki fonları Bitcoin’e yatırmış olan tek İsrail kurumu.

Haber, 7 Mart’ta Çin teknoloji şirketi Meitu’nun, Ethereum ve Bitcoin arasında bölünmüş kripto para birimlerine 40 milyon dolarlık yatırım yapan ilk Hong Kong’da listelenen şirket haline geldiği yönündeki haberlerle birlikte, uluslararası olarak Bitcoin’e artan kurumsal ilgiyi takip ediyor.

Varlık yöneticisi ne düşünüyor?

İsrail’in Globes yayını, Altshuler Shaham’ın 2020’nin sonlarında Bitcoin’in 21.000 $ civarında işlem yaptığı sırada GBTC hisselerini satın aldığını bildirdi. CEO, kurucu ve ortak sahibi Gilad Altshuler yayına şunları söyledi:

100 milyon dolarlık yatırım 200 milyon dolar oldu ve 200 milyon doların yaklaşık üçte birini sattık.

“Bu bizim için yeni bir yatırım. Alandaki yatırımımızı onaylayan tüm ilgili onayları ve tüm görüşleri almamız birkaç ay sürdü.”

İsrailli varlık yöneticisi Bitcoin ile parasını ikiye katladı 1

Globes raporu, yatırım evinin şu anda yaklaşık 150 milyon dolar değerinde kripto para birimine sahip olduğunu ve Altshuler’a göre daha fazlasını ekleyebileceğini belirtti:

Fiyata bağlı. Bitcoin’in bu fiyatlara ulaşma hızından biraz korktuk, küresel piyasa değeri 1 trilyon doları aştı ve bu bizi biraz endişelendirdi.

Altshuler Shaham, İsrail’in en büyük yatırım evlerinden biridir ve Ocak sonu itibarıyla emeklilik ve emeklilik fonları için yaklaşık 51,5 milyar dolarlık uzun vadeli birikimi yönetmektedir. Altshuler Shaham’ın 2017’de yerel ilk madeni para tekliflerinde pozisyon aldığı bildirildi.

Yan kuruluşu Altshuler Shaham Horizon, kripto yatırımlarında daha aktif bir şekilde yer alıyor ve geçtiğimiz hafta, daha önce İsrail blockchain şirketi Orbs’un ticaret ve sermaye piyasaları bölümünü yöneten Ilan Stark’ı yeni CEO olarak atadı.

100 milyon dolar, şu anda yönetim altında yaklaşık 31,4 milyar dolar varlığa sahip olan Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla BTC’ye yatırıldı. Son zamanlarda hisseler, tutulan Bitcoin’in temel değerinde% 15 indirimle işlem görüyor.

7 Mart itibarıyla GBTC hisseleri için özel plasman teklifleri durduruldu, ancak bu periyodik olarak gerçekleşen bir durum.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments