Gate.io Borsası Güvenli Mi?

0

Son dönemde adından çok fazla söz ettiren Gate.io borsası, yaptığı airdroplar ve komisyon indirimleri ile birlikte büyük beğeni ve ilgi topluyor. Fakat akıllarda her zaman olduğu gibi ne kadar güvenli olduğu sorusu var, peki ya Gate.io borsası güvenli mi? Sizin için derledik.

Kripto Para piyasasında borsaların artması ile birlikte güvenlik zaafiyetleri de hayli artıyor. Birçok güvenli borsadan hacklenme haberleri duyunca insan şüpheyle yaklaşmaya başlıyor. Oysa geleceğin değeri kripto paralar!

Gate.io nedir?

Piyasadaki en eski borsalardan biri olarak 2013 yılında faaliyete başladı. Kurulduğu sırada marka adı Gate Technology iken 2017 yılında daha profesyonel bir şekilde devam etmek için adını Gate.io olarak değiştirdi. 180’den fazla kripto paranın alım-satımını sağlıyor. Birçoğunda ise 10 katına kadar kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunuyor. Diğer borsalarda görmediğiniz onlarca düşük fiyatlı kripto paralar da bulunuyor. Gelecekte değerlenecekler bunlar arasında olabilir. Diğer borsalardan kendisini ayıran en önemli özelliklerden biri komisyon oranının çok düşük olması.

Gate.io Borsası Güvenli mi?

Site altyapısı SSL ile korunmakta. CER(Cert Cyber Security) sertifikasına sahiptir. CER, bütün kripto para piyasalarını değerlendirerek Gate.io’yu oldukça üst sıralara yerleştirdi. Üye olduktan sonra size hesap şifrenizden ayrı olarak çekim şifresi oluşturmanızı istiyor. Dijital olmayan bir yere bu şifreyi not alarak paranızın çalınmasına bu şekilde müthiş bir önlem alabilirsiniz. Bunun dışında İki Faktörlü Doğrulama ve SMS ile giriş yöntemleri de var.

Staking imkanı var mı?

Evet, staking imkanı bulunmakta. Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Ethereum 2.0 stake ederek paranızı katlarsınız. Bunun dışında DeFi projelerini de stake edebilirsiniz.

Borç alma olanağı sunuyor mu?

Gate.io belirli güvencenin ardından borç verebiliyor. Aldığınız borcu kaldıraçlı veya spot piyasada kullanabiliyorsunuz. Ortalama olarka diğer büyük borsalarla aynı faiz oranına sahip. Bütçeniz düşük olsa bile bu yöntemle kazanç sağlayabilirsiniz. 7/30/90 gün olarak faiz oranı değişiyor ve sözleşme yaptığınız günde ödüyorsunuz.

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments