GameStop Draması Sırasında Dogecoin Yükseldi

0

Reddit topluluğu WallStreetBets’in hedge fonlarıyla yaptığı drama, Dogecoin’in fiyatlarının saatler içinde %90 oranında artmasıyla kripto para sektöründe yeniden gündeme geldi. Bu artış, DOGE’un listelerde eski tüm zamanlar rekoruna yaklaşmasına katkıda bulundu.

Dogecoin, viral TikTok videoları veya Elon Musk’tan tweet’ler içeren bir dizi nedenden dolayı ana akım medyada yer aldı. Aslında, Elon Musk alışılageldiği gibi yükselişe katılmaya karar verirse, yukarıda bahsedilen artış devam edebilir.

WallStreetBets ve Dogecoin

GME(GameStop) hisselerindeki artışla ilgili ilginç olan şey, tüm GME shortlayanların merkezinde olduğu bildirilen bir hedge fonu olan Melvin Capital’in kısa pozisyonunun patlamış olmasıdır. Bu sadece milyarlardaki kayıplara katkıda bulunmakla kalmadı, aynı zamanda Wall Street tüccarlarının / hedge fonlarının da likidite olmasını sağladı.

GME hisseleri üzerinden yaşanan dramın gözümüzün önünde ortaya çıkmasıyla, kullanıcı adı “WSB Başkanı” olan Twitter kullanıcısı tweet attı,

Bu tweet, piyasanın kripto para birimi meraklılarının çoğundan gelen yanıtlarla karşılandı ve bunların çoğu WSB dramasının dışında kaldı. Buna göre, birçok kişi farklı altcoinleri spamlamaya başladı. Bununla birlikte, bu altcoinler arasında, Dogecoin yüzeye çıkan ve bu drama esnasında en çok dikkatini çeken kripto para birimi oldu.

Sonuç? Dogecoin, 90 dakika içinde %85 arttı.

Dogecoin için neler bekleniyor?

Elon Musk halihazırda GameStop olaylarının gündemindeyken, mevcut Dogecoin yükselişi hakkında tweet atması şaşırtıcı olmaz. Bu gerçekleşirse, Dogecoin’i geri tutan bir şey olmayacak. Göz önünde bulundurulması gereken seviyeler, sırasıyla %78.6 ve %100 Fibonacci seviyelerinde duran fiyat noktaları 0.0159$ ve 0.0183$ gibi gözüküyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments