Ethereum transfer ücreti son günlerde fiyatının yükselmesiyle %77 fırladı!

0

Ethereum transfer ücreti yeniden uçuşa geçti! Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether (ETH), her bir ETH birimi için spot fiyatın 2.000 doları aştığı 2 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü.

Bu arada, Ethereum’un hantal işlem ücretlerinin uğursuz hayaleti, blok zinciri kullanmanın maliyeti, ETH madeni para fiyatındaki %31’lik bir artışa paralel olarak son birkaç gün içinde% 77 artarken, kendisini bir kez daha hissettirdi.

Ethereum, son dokuz günün sekizinde yeşil mum kaydetti, madeni para fiyatı son zamanlarda 26 Mart’ta 1.530 $ ‘dan, yayın sırasında görülen 2.009 $ değerine yükseldi.

Ethereum transfer ücreti nedir?

Bitinfocharts.com’un verilerine göre Ethereum’da ortalama işlem maliyeti 12,96 dolardan 22,97 dolara yükseldiğinden işlem ücretleri aynı zaman diliminde özetle %77 arttı.

Ortalama ücret rakamları, yüksek değerli aykırı değerler nedeniyle genellikle zincirde ödenen ücretlerin yanlış bir resmini çizer. En sık ödenen ücretlerin daha net bir göstergesini veren medyan işlem ücreti de geçtiğimiz hafta %91 artarak 6.66 $ ‘dan 12.74 $’ a yükseldi.

Ethereum 2000 Doları Geçti

Çok az kişi, çevrimiçi dolar bağışları ve yüzde altı bahşiş dünyasında, ortalama ücretin şu anda yaklaşık 8,50 dolar olduğu Ethereum ve Bitcoin gibi popüler zincirlerde oluşan maliyetlerin gerçekten amaca uygun olmadığı konusunda hemfikir değil.

Bunu akılda tutarak, geliştiriciler, blok zincirinde ücretlerin hesaplanma şeklini elden geçirecek bir Ethereum iyileştirme önerisi olan EIP-1559’u öne sürdüler. Yükseltme önümüzdeki Temmuz ayında uygulandığında, işlem ücretleri dinamik olarak algoritmik olarak ayarlanacaktır. Ethereum’un tokenomiklerine deflasyonist bir özellik aynı anda eklenecek ve ağ ücretlerinin bir kısmı her işlemden sonra ortadan kalkacak.

Uzun vadede, Ethereum’un mevcut iş kanıtı sisteminin tamamen terk edildiğini görecek olan bir Proof of Stake mutabakat algoritmasına geçmesi planlanıyor. PoS blok zincirlerinde madeni para sahipleri, blok ödülleri peşinde koşarken bilgi işlem gücüne katkıda bulunan madencilerin aksine, pasif gelir karşılığında ağı güvence altına almak için madeni paralar alırlar. Yeni fikir birliği algoritması, Ethereum’un devam eden Eth 2.0 yükseltmesinin bir parçası olarak uygulanmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments