Ethereum Stake 4 Milyar Dolara Ulaştı

0

Ethereum, bu sabah Asya borsalarının açılmasıyla birlikte yeni bir zirveye ulaşarak, yükselmeye devam ettikçe tutunacak ve kazandıracak bir varlık haline geliyor. Ethereum Stake miktarı 4 milyar doları aştı.

Ethereum fiyatı, pazartesi sabahı Asya’da işlemlerin başlamasıyla birlikte şimdiye kadarki en yüksek seviyelerine ulaştı. Sektörün en iyi analistlerinin bazıları tarafından daha yüksek fiyatların kapıda olduğu söyleniyor.

Birkaç saat önce, Binance de dahil olmak üzere birkaç borsa, en yüksek ETH fiyatını yaklaşık 1.475$ olarak bildirdi ancak bu fiyata ulaştıktan sonra biraz geriledi. 24 saatlik kazançta 1.435 $ ‘dan işlem gördü.

Geçtiğimiz yedi gün içinde ETH %15,5 artarken, Bitcoin geçen haftadan bu yana %7 geriledi.

Ethereum Stake 4 Milyar Doları Aştı

Ethereum Stake 4 Milyar dolara ulaştı

Mevcut fiyatlarla, şu anda Beacon Chain mevduat sözleşmesinde en az bir yıl daha kilitlenmiş olan 4 milyar doların üzerinde hisseli ETH var. ETH 2.0 Launchpad, bunu 2,82 milyon ETH olarak bildiriyor ve bu da tüm arzın neredeyse %2,5’i.

Bu kulağa pek hoş gelmiyor, ancak bu ETH’nin yeni blok zincirini güvence altına almak için bir yıldan fazla bir süre boyunca Ether’ler kilitlendi. Yalnızca Aşama 1.5 esnasında yani, ETH 1 ve ETH 2’yi birleştirdiğinde yeniden erişilebilir olacaklar.

Şu anda, kazançlar kabaca %9,3 APY(Senelik Kazanç)’dir.

Stake etme(Staking), Ethereum’un onlarca avantajından sadece biridir. DeFi ve stablecoin kullanımı birkaç tane daha fazla ve ayrıca Ethereum ile çalışan diğer rakiplerinden çok daha fazla geliştiricinin çalıştığı gerçeği var.

Kurumsal yatırımcılar da bunu fark etti ve talebin 2021’de artması muhtemel ki bu da bizi fiyat tahminleri yapmamıza itiyor.

Ethereum fiyatının ne olması bekleniyor?

Endüstri uzmanı Mike Novogratz, Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin ile öğle yemeği buluşmasını tweetledi ve fiyatların 2.600 dolara kadar çıkabileceğini ekledi.

Ethereum’un lehine olan mevcut ivmeyle, Ether‘in bu yıl daha yüksek fiyatlara ulaşacağına, ne kadar daha yükseleceğine dair çok az şüphe var.

YASAL UYARI

Yukarıda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında olmamakla birlikte Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments