Ethereum 1.800 Dolara Ulaştı, Ethereum daha da yükselecek mi?

0

Kripto ekosistemi için daha iyi bir haber olarak, dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum, ETH’nin yeni bir tüm zamanlar rekorunu göstermek için 1.800 $ işaretini aşmasıyla, fiyat listelerinde bir başka kilometre taşını geride bıraktı. Fiyat artışına karşılık olarak, ETH’nin piyasa değeri de son zamanlarda ilk kez 200 milyar doları aştı. Bununla birlikte, kripto para biriminin 2021 yılından bu yana sürekli bir yükseliş trendinde olduğu unutulmamalı.

Ethereum 1 Saatlik Grafik kaynak: tradingview.com
Ethereum 1 Saatlik Grafik kaynak: tradingview.com

Aslında, 2018 rekorunu 1.448 $ ‘dan kırdığından bu yana, Ethereum grafiklerde fiyat keşfi yapıyor. İlginç bir şekilde, ETH’nin performansı, Bitcoin’in kendi 2017 rekorunu geçtikten sonra değerini iki katına çıkarmasının hemen ardından geldi.

Ethereum’a olan faiz, Ocak 2021’de işlem gören 3.529.404 ETH Opsiyon sözleşmesiyle türev piyasalardan da tahakkuk etti. Aslında, sözleşmeler Aralık 2020’den itibaren %18 arttı.

Aralık 2020’de toplam ciro 96 milyar dolara yakındı (BTC, ETH birleşik). ETH piyasasına artan ilgi, açık faiz açısından da gözlendi. Ocak 2021’de ETH piyasa değeri, yaklaşık %130’luk bir büyüme sergileyerek 800 milyon dolardan 1.8 milyar dolara sıçradı.

Ethereum 2.0 ve CME ETH Vadeli İşlemleri gelişmeleri ile Ethereum daha da yükselecek mi?

Ethereum 2.0’da stake etmenin popülaritesinden bahsettiğimizde, istatistikler her şeyi gösteriyor. Glassnode’a göre, Ethereum 2.0 ağında bulunan toplam Ether, kısa süre önce 5 milyar doları aştı ve aynı şekilde bunu çok kısa bir sürede yaptı.

Burada, Ether’lerini ETH 2.0’da hisseden doğrulayıcıların varlıklarını ancak geliştirmenin en az bir yılı olan Aşama 2 başlatıldıktan sonra kurtarabilecekleri belirtildi. Bu tür durumlar, ETH 2.0’ın geliştirilmesinde uzun vadeli güvenin altını çiziyor; Ethereum, EIP-1559 ile de gelişmiş bir para politikası görecek.

CME Ethereum Futures’ın piyasaya sürülmesi parlak bir başlangıç, ancak Ethereum’a yapıcı kurumsal ilgi görmemiz biraz zaman alabilir.

Basın zamanında, Ethereum 1,801 $ değerindeydi ve bir sonraki hedef ETH’nin yükseliş ivmesi alanında 2.000 $ olarak belirlendi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments