Elon Musk Dogecoin mi? Yoksa diğer bütün paraların birleşimi mi? Diyor

0

Elon Musk Dogecoin’i Twitter’da pumplamaya devam ediyor ve DOGE ile Dünya’nın gelecekteki para birimi ile ilgili “birleşik diğer tüm kriptolar” arasında seçim yapabileceğiniz bir anket sunuyor.

Tesla elektrikli otomobil üretim devi ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, topluluğun DOGE’nin ne kadar havalı olduğuna inandığını öğrenmek için Twitter’da bir anket başlattı.

Elon Musk, katılımcılara Dünya’nın gelecekteki para biriminin meme coin Dogecoin mi yoksa “diğer tüm kripto paraların birleşimi” mi olacağı sorusuna cevap vermeyi teklif ediyor.

Biz bu yazıyı hazırlarken çoğunluk (yüzde 72,1) DOGE’u seçerken, yüzde 27,9’luk kısım ikinci seçeneği işaretlemiş.

Elon Musk'ın Tweeti

Elon Musk en son bu hafta Dogecoin’e adanmış bir dizi tweet attı ve bunu insanlar için fırsat olarak adlandırdı, bu sırada Dogecoin yüzde ellinin üzerinde bir artışla 0,059 dolara yükseldi.

Ancak bu pumpın etkisi uzun sürmedi. DOGE kısa süre sonra tersine dönmeye başladı ve baskı anında 0,0485 dolara kadar düştü.

Elon Musk Bitcoin’den Vazgeçmiş Olabilir Mi?

29 Ocak’ta, GME dramasından sonraki gün, bu ve diğer bazı trend hisse senetlerinin Robinhood ve birkaç başka platformda satın almaları yasaklandığında Elon Musk, Twitter biyografisinde Bitcoin’i etiketledi.

O gün daha sonra bir podcast’te Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu belirtti ve Bitcoin destekçisi olduğunu kabul etti.

Bu, amiral gemisi kripto para birimini yüzde yirmi civarında artırdı – 32.000 $ seviyesinden 38.500 $’a yükseldi.

DOGE’de olduğu gibi, bu “Musk etkisi” uzun sürmedi ve BTC 35.000 $ bölgesine geri döndü.

Ancak 4 Şubat Perşembe günü, Tesla CEO’su en sevdiği coin DOGE hakkında tweet atmaya başladığında Bitcoin’i Twitter biyografisinden çıkardı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Cuma günü dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin 39.000 $ sınırının üzerine çıktı ve bunu yazarken 39.387 $ seviyesinde işlem görüyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments