Elon Musk Bitcoin ile oynamaya devam ediyor

0

Elon Musk Twitter profil resmini Bitcoin anime karakteri ile değiştirdi, BTC fiyatı 56 bin doları geçti. Elon Musk Bitcoin ile oynamaya devam ediyor.

Milyarder girişimci ve Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin yatırımından keyif alıyor gibi görünüyor. Bugün dünyaca ünlü girişimci, profil resmini Bitcoin sembolü taşıyan bir anime karakteriyle güncelledi. Girişimci ayrıca bunun sadece bir günlük olduğunu tweetledi.

Elon Musk’ın profil fotoğrafı Bitcoin oldu

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolar yatırım yaptığı için kısa süre önce kripto topluluğunda ses getirdi. Bugün BTC fiyatı uçan renklerde 56.000 doları geçtiği için profilini Bitcoin olarak güncelledi. Ayrıca bu değişikliğin sadece bugün için olduğunu söyleyen bir tweet daha yolladı.

Elon Musk Bitcoin için profil fotoğrafını değiştirdi
Elon Musk Bitcoin için profil fotoğrafını değiştirdi

Kripto topluluğu ve küresel kurumlar Elon’un Bitcoin‘e olan ilgisini ciddiye alıyor ve bu, Bitcoin’in arzı günden güne azaldıkça yakında kurumsal FOMO’yu tetikleyebilir.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı büyük bir tetikleyici olabilir

Tesla’nın Ocak ayında Bitcoin’e ortalama 35.000 dolarlık bir BTC fiyatı civarında 1.5 milyar dolar yatırım yaptığı bildirildi. Tesla, şu anda 2.3 Milyar Dolardan fazla değere sahip yaklaşık 42.850 Bitcoin satın aldı. Birkaç hafta içinde Tesla, satın alınan Bitcoin üzerinden yaklaşık 900 Milyon Dolar kazandı.

Topluluk, Tesla’nın en sevdikleri Tesla elektrikli arabalarını satın almak için Bitcoin’i ödeme olarak kabul etme duyurusunu beklerken. Bu, otomobil endüstrisine şimdiye kadar yapılmış en iyi yatırım olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments