Elon Musk Bitcoin Diyor, Piyasa Karışıyor

0

Milyarder Elon Musk Bitcoin diyor. Dün memecoin olan Dogecoin’in CEO’su olma konusunda şaka yaptı ama şimdi odağını değiştiriyor gibi.

Elon Musk, bugün Twitter biyografisinde basit bir değişiklikle birçok kripto savunucusunun seslerine katıldı. Şimdi tek bir kelime söylüyor: Bitcoin.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su, uzay keşif firması SpaceX ve hatta yeraltı sondaj şirketi The Boring Company olarak tam zamanlı görevlerini daha iyi tanımlayabilecek kelimelerin önüne geçti.

Biyografisini değiştirdiğinden bu yana Bitcoin’in fiyatı, yarım saatte 32.000 dolardan 38.000 dolara yükselerek 6.000 dolar birden arttı.

Musk kısa süre önce sabitlenmiş tweet’ini de değiştirdi. Şimdi “Geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı” yazıyor. Son zamanlarda GameStop fenomeni hakkında attığı tweet ileı hisse senetleri etrafında büyüyen hoşnutsuzluğa yol açabilir. (Ayrıca Tesla’yı 420 dolar’dan özel almakla ilgili yaptığı bir tweet için SEC ile kendi savaşını yapmıştı. Bununla ilgili 20 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.)

Musk daha önce podcast’lerde, röportajlarda ve diğer tweetlerde Bitcoin hakkında konuşmuştu. Daha önce, itibari para birimine uygulanabilir bir alternatif olarak Bitcoin’in meşruiyetini sorguladı, ancak bu duruş, bu ayın başlarında Twitter’daki bir konuya yanıt olarak değişmiş gibi görünüyordu.

“Gecikme ve işlem maliyetleri var. Ancak bir değer deposu ve büyük değerlerin aktarımı olarak kullanılırsa, büyük ölçüde etkili olacaktır. Para birimleri zaten para birimi olarak çalışır; Bitcoin’in onları değiştirmesine gerek yoktur. Bunun yerine Bitcoin, rezerv bankaların enflasyonist çılgınlığını düzeltmek için bir yama olmalı. ”diye yazdı.

Bu arada Musk’ın cirosu Bitcoin fiyatlarını hafifçe artırdı. Varlık, Asya seansında kısa bir satış gördükten sonra ani bir artışla 400 $ kazandı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments