Dönemin En Değerli Madeni Bitcoin

0

 

2021 yılından tam on üç sene evvel deneysel bir amaçla üretimi yapılıp, bir sene sonrasında yani 2009 yılında kripto para piyasasına verilen Bitcoin, sanal bir para birimi olarak tanımlanmaktadır. Merkezi bulunmayan ilk kripto para olmasının yanı sıra da henüz kim veya kimler tarafından üretimi saplandığı ve piyasaya sürümünün gerçekleştirildiği soruları boşlukta kalıyor.

Üreticilerinin yanı sıra kullanımında da yarı anonim olma durumu oluşturabildiğimizi söyleyebiliriz ancak bitcoin nedir diye sorarsak elbette güvenlik bir sanal para birimi diyebiliriz. Çünkü Bitcoin, en başından bu yana aslında kripto para olarak güvenlik önlemleri almış görünüyor. Bu önlemlerde sanal paralar arasında hile yapılma durumunun yüksek olması. İşte bu yüzden hile yapılmaması için de çok güçlü bir yöntem kullanılmış. Bitcoin, herkesin ne kadara sahip olduğunu her bilgisayarın içerisine kaydettiği için değişiklik durumu söz konusu da olmuyor. Yapılan değişiklikler fark ediliyor.

Geçmişi Unutturabilecek Bir Teknoloji Bitcoin

Bitcoin, ilerleyiş sistemi olarak aslında ilk çıktığı zamanlardan çok da farklı bir şey yapmıyor fakat o dönemlerdeki değeri neredeyse sıfıra yakındı. Şimdilerde ise dolara denk görünüyor. Bunun nedeni de aslında Bitcoin’in değerinin yatırımcıların Bitcoin alıp satması durumlarıyla birebir ilişkili. Ek olarak çevresel faktörlere göre de değerinde düşme ya da azalma görülmesi mümkün. Mesela birçok hayranı olan biri ya da gittiği yol örnek alınan biri, Bitcoin’i överse, Bitcoin alırsa, peşindekiler de Bitcoin alıyor. Söylediğimiz bu örnek de aslında yine aynı kapıya çıkıyor. Yani fazla alım durumunda değeri artıyor.

Bitcoin Hepimizin Yararına Bir Yenilik

Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına almış olan, neredeyse herkesin merak konusu haline gelen Btc, aslında birçok da avantaj barındırıyor. Bunlardan biri de yüksek risk bulundurmaması ile ilgili. Ayrıca para transferleri konusunda da normal işleyişlerimizden çok daha kolay durumda…  Diğer yandan erişim imkanı da bir hayli kolay görünüyor. Bunlara ek olarak hesabınız üzerinde herhangi bir kuvvetin kontrol sağlayabilme şansının da bulunmaması bizim için oldukça yararlı olanlardan birisi.

Kaynak: https://cointral.com/tr/bitcoin-nedir-nasil-odeme-yapilir/

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments