Dogecoin’in Piyasa Değeri 10 Milyarı Aştı! XLM ve BCH Geride Kaldı

0

DOGE 0,080 dolara dokunduktan sonra Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dogecoin’in Piyasa Değeri ne oldu?

Dogecoin, son 24 saatte %40’lık bir artışla DOGE’nin toplam piyasa değerini rekor seviyeye çıkardıktan sonra şu anda dünyanın en değerli 10. kripto para birimi oldu. Dogecoin’in piyasa değeri Pazartesi günü Stellar (XLM) ve Bitcoin Cash’i (BCH) geçerek 10 milyar dolara ulaştı.

Dogecoin, 2021’in başından bu yana önemli kazanımlar elde etti, DOGE bu yıla 600 milyon dolarlık piyasa değeri ve 0,004 dolarlık bir fiyat seviyesiyle başladı. DOGE, dünyanın en büyük 10. kripto para biriminin ticaret hacmi rekor düzeydeki en yüksek seviyeye ulaştığı için son 7 günde neredeyse %100 arttı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin hakkında açık sözlü kaldı, ancak çoğu zaman tweet’leriyle dalga geçse de, Dogecoin açıklamaları nedeniyle kripto para birimine olan talep artmış gibi görünüyor.

“Bazen Dogecoin hakkında şakalar yapıyorum ama bunun nedeni DOGE’nin kripto varlıklarıyla dalga geçmek için yapılmış olması. En ironik sonuç, Dogecoin’in gelecekte dünyanın para birimi haline gelmesi olacaktır, ” dedi.

DOGE, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Stellar, USD Coin ve EOS dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimlerini piyasa değeri açısından geride bıraktı. Dogecoin artık Aave, Uniswap ve Wrapped Bitcoin gibi DeFi jetonlarından daha değerli. Dogecoin’in piyasa değeri, Chainlink ve Litecoin’in hemen arkasında kalıyor. DOGE fiyatındaki %10’luk başka bir sıçrama, onu LINK ve LTC’den daha değerli hale getirecek. Kripto para piyasası şu anda yaklaşık 1,2 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu rekor seviyedeki en yüksek seviye.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Cumartesi günü BTC’nin toplam piyasa değeri 726 milyar dolara ulaşırken 40.000 doların üzerine çıktı. Ethereum, geçen hafta CME Vadeli İşlemler lansmanından önce ilk kez 1.700 doların üzerine çıktı. ETH’nin toplam piyasa değeri 185 milyar dolar civarında.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments