Dikkat: Bitcoin Balinası Onmilyonluk BTC’yi Coinbase’e Boşalttı!

0

Blockchain dedektifi Whale Alert verilerine göre 65.803.073 dolarlık Bitcoin tutan anonim bir kripto para balinası, tüm bakiyesini Coinbase’e transfer etti. Bu büyüklükteki balinalar fonlarını soğuk cüzdanlarda tutukları için bir satış baskısından endişe ediliyor.

Bitcoin bu nedenlerle aşınmış olabilir

Analistlere göre cüzdanlardan borsalara kripto para transferleri bir düşüş sinyali olarak yorumlanabilir. Çoğu kripto para balinası, fonlarını bir donanım cüzdanında tutar, çünkü bu cihazlar kripto para borsalarından daha güvenlidir. Bu büyüklükte Bitcoin transferleri tespit edildiğinde, bu genellikle likidite aradıkları anlamına gelir. Bir borsada büyük miktarda kripto para tutmanın güvenlik riskleri, bu fonları bir donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kriptolarını Coinbase’de tutmayı planlaması pek olası değildir. Analistlere göre bu Bitcoin balinasının ya BTC satmayı ya da diğer altcoin’lerle takas etmesi beklenebilir. Peki, Bitcoin’de neler yaşanıyor, kısaca analizlerine göz atalım…

Bitcoin (BTC), bugünde yatay hareket ediyor ve günlük ve haftalık değerlemede sabit kalarak 48.500 bölgesinde işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız en son analizlerde, S2F modeliyle tanınan ve Bitcoin’de 100.000 dolar üzerini hedefleyen PlanB, dün FamilyOffice Youtube röportajında %80’lik çöküş beklediğini paylaştı. Analist BTC 100.000 dolar üzerine ulaşsa da, daha önce Çin yasaklarıyla tecrübe ettiğimiz %50’lik geri çekilmelerin bu zirveden sonra tekrarlanacağını düşünüyor. Ayrıca, efsanevi kripto para analistlerinden Peter Brandt ve Alex Krüger, Bitcoin’de dip seviyelerde olduğumuzu doğruladı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments