Cream Finance, 13 bin Ethereum ile ilgili “potansiyel hacklenmeyi” araştırıyor

0

Raporlara göre, Cream Finance büyük olasılıkla hacklendi ve Iron Bank’tan para çekme işlemleri de geçici olarak askıya alındı. Ayrıntılar şu an pek fazla olmasa da, protokolün gerçekten hacklenip hacklenmediğiniaçıklamayı reddetti. Aslında, Cream Finance’ın tek güncellemesi şu anda “olası bir hacki” araştırıyor olması.

 

Cream Finance’de neler oluyor?

Kripto topluluğundaki pek çok kişi, mevcut davadaki saldırganların, yazı yazılırken rakamların 23 milyon doların üzerinde olduğu 13k ETH ile birlikte hacklendiği tartışılıyor.

Saldırının, Iron Bank’ın Cream Finance ile ilgili sözleşmelerini silahlandırmayı kapsadığı bildirildi. Saldırıdan sorumlu olduğu iddia edilen sözleşme adresi, bilgisayar korsanları tarafından anonim olarak fon aklamak için yaygın olarak kullanılan bir yöntem olan Tornado Cash aracılığıyla finanse edildi. Tornado Cash, kaynak ve hedef adresler arasındaki zincir üzerindeki bağlantıyı keserek işlem gizliliğini artırır.

Zincir üzerindeki veriler, söz konusu adresin Tornado Cash aracılığıyla 1000 ETH’ye ek olarak Alpha Homora Deployer’a, 1000 ETH’ye Cream Finance’a ve Tornado’nun bağışına 100 ETH göndermeye başladığını gösteriyor.

Altı saat önce, Cream Iron Bank’ta, 1,07 milyar $ CREAM ile birlikte 6,1 milyar $ AAVE $ kilitlendi.

CREAM v2’nin bir parçası olarak piyasaya sürülen Iron Bank’ın, CREAM’in protokolden protokole değişen paradigma değiştiren kredi platformu ve tüm DeFi ekosistemi için likidite backstopu olması amaçlanıyor.

CREAM Grafiği
CREAM Grafiği

Geliştirme ilk gün ışığına çıkar çıkmaz $ CREAM tokeninin fiyatı keskin bir şekilde düştü. Aslında, potansiyel sömürü haberlerinin ardından, bir saat içinde 288 $ ‘dan 193 $’a %30’un üzerinde düşüş gösterdi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments