Çocuklarda Sık Rastlanan Öfke Problemi

0

Yüksel Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Merkezi 2017 yılından günümüze kadar profesyonel hizmet vermeye devam etmektedir. İstanbul da Beylikdüzü ilçesinde hizmet veren kurum birçok alanda sizlere yardımcı olmaktadır. Çift seanslarından, aile terapisine, kurumsal danışmanlık olmak üzere çok fazla geniş alan sahiptir. Beylikdüzü çocuk terapisi alanında da kendini duyurmayı başarmış olan merkez başarılır bir şekilde sizlere yardımcı olur.

Çocuklarda sık rastlanan problemlerden biri de öfke problemidir. Genellikle bunun sebebi aileden veya arkadaş çevresinden kaynaklı olabilir. Hatta evde izlediğiniz filmlerden bile küçük yaşta çocuklar etkilenerek bu karakterleri taklit edebilirler. Ancak yine de çocuklarınızın iç problemi bu aşamada önemlidir. Bu nedenle uzman bir ekipten yardım almanız gerekir. Aksi halde çocuğunuz ilerleyen yaşında hem sosyal çevresine hem de arkadaş çevresinde bu durum kalıcı bir problem yaşatacaktır.

Şiddet ve Saldırganlık İsteği

Şiddetin ve saldırganlığın en büyük sebeplerinden biri de o yaştaki çocuklarda başka birinden örnek alma durumudur. Evde izlenen dizi ve filmlerde bu durumda çok önemlidir. Yetişkinler için normal olan filmler oldukça küçük yaştaki çocuklar için ruhsal bozukluğa sebep olabilir. Dizilerde gördükleri dövüş sahnelerini hayatlarında uygulamak isteyebilirler. Hatta evde argo kelime kullanımı olmasa bile çocuğunuzda küfür alışkanlığı bile yapabilir. Bu gibi durumları gördüğünüz anda uzman kişiler ile iletişime geçerek gerekli tedavi süreçleri başlatılır.

Kaynak: https://www.yukselpsikoloji.com/cocuk-ergen-genc-danismanligi/

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments