Chiliz (CHZ) Kaç TL?

İlk olarak 2018 yılı içerisinde Socios.com tarafından piyasaya sürülmüştür. Chiliz (CHZ) coin ERC-20 tokenidir. Kısacası Ethereum üzerinden bağlı bir ağ üzerine kurulmuştur. Blok zincir tabanlı araçlar ile ilerlemelerini sürdürmektedir. Aynı zamanda eğlence ve spor kuruluşlarında da izleyiciler arasında etkileşim kurmayı sağıyor. Onlar üzerinden de para kazanmalarına yol açar. Bu sayede de tarafların coin kullanımı sayesinde takım içerisinde alınan kararlarda da söz hakkı olması amaçlanır.

Özellikle de e-spor ve spor kulüpleri ile taraftarlar arasında bağ kurmayı amaçlar. Chiliz en iyi oyuncunun kim olacağını, hangi kulübe ait olduğunu ve forma tasarımı gibi birçok konuda söz sahibi olma hakkına sahiptir. Son dönemlerde Chiliz (CHZ) ciddi bir yükselme göstermiştir. Değeri katlanarak artan Chiliz bugüne kadar hiç görmediği değeri elde etmiştir. Bunun altında yatan nedenleri merak ediyorsunuz. Bunlardan biri de Bitcoin’in değerinin artmasından kaynaklıdır. Bitcoin genel olarak piyasayı etkileyen temel para birimidir. Kısacası Bitcoin içerisinde yaşanan dalgalanmalar hemen hemen bütün hepsini etkileyerek devam ediyor.

Chiliz (CHZ) coin kullananlar bu coin aracılığıyla piyasaya sürülen taraftar tokenleri sayesinde söz sahibi olabiliyorlar. Aynı zamanda spor kulüplerinin de lisanslı ürünlerini bu tokenlerin kullanımıyla birlikte satın alabiliyorlar.


Chiliz (CHZ) Madenciliği

Bu coin diğer kripto para birimlerine benzememektedir. Chiliz üzerinden coin madenciliği yapmanız mümkündür. Nedeni ise Chiliz (CHZ) kripto para biriminin şirket tarafından arz ediliyor olmasındandır. Toplam olarak CHZ arzı 8.888.888.888 CHZ olarak bilinmektedir. Bu arzın büyük bir kısmı da şu an için piyasa üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Chiliz (CHZ) Avantajları

Spor takımları ve bununla ilgili olan kuruluşlar üzerinden bir değişim aracı anlamında kullanılması mümkündür. Chiliz taraftar jetonları mevcuttur. Bunları oluşturmanıza imkan verir. Böylece sistem içerisinde spor kulüpleri de kendi taraftarları için hem söz hakkı sahibi olmalarını hem de lisanslı ürünlere taraftarların kolay ulaşmasını hedefler.

Chiliz (CHZ) özellikle de büyük futbol kulüpleriyle anlaşmalar gerçekleştirmiştir. Bu sayede de duyulması kolay olmuştur. Türkiye üzerinde de önemli futbol kulüpleri ile birlikte başlatmış olduğu çalışmaları mevcuttur. Bu gibi gelişmeler ışığında Chiliz Coininin geleceğinin de parlak olduğunu söylemek mümkündür. İlerleyen zaman dilimlerinde değer kazanması beklenen coinlerden biridir.

Chiliz (CHZ) Çalışma Yöntemi

Öncelikle Chiliz para biriminin artışları spor kulüpleri ile doğru orantılıdır. Bunlarla birlikte bir kontak üzerinden ilerleme sağlar. Chiliz, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı kontrat olarak üretilmiş olan dijital bir varlıktır. Taraftar, satın almış oldukları CHZ coinlerle spor kulüplerine özel olarak üretilmiş olan Chiliz platformu üzerinden dijital varlıkları kolayca satın alabilirler. Fan Token Offering olarak da adlandırılan ilk satış işlemleriyle spor kulüplerinden gelir elde etmektedir. Aynı zamanda taraftarlar da takip etmiş oldukları spor kulüplerini desteklemek adına etkileşime girme fırsatı elde ederler.

Chiliz (CHZ) Nasıl Saklanır?

Chiliz (CHZ), Ethereum blok zincirinde olan bir dijital varlıktır. Aynı zamanda erc-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlar içerisinde saklanabilmektedir. CHZ ile taraftar tokenleri alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, Chiliz platformunun mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Hesabınıza CHZ transferleri yapmanız mümkündür. Kulübünüze ait taraftar tokenlerini satın aldıktan sonra etkinliklere katılmak adına Socios platformunun da uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygun kripto para borsaları kullanarak CHZ satın almalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Arz ve talepler doğrultusunda artışlar ve inişler olması söz konusudur. Satın alamdan önce eğrileri doğru yorumlamaya özen göstermeniz önemlidir. Chiliz coini ileride daha iyi bir konumda olacağı ön görülen coinlerden biridir.