Boğa sezonu devam ediyor: Bitcoin 51.000 doları yeniden test ediyor

0

Bitcoin’in değeri, dönmeden önce 46.000 doların altına düştü. Yeniden toparlanmasıyla birlikte boğa sezonunun devam ettiğini görebiliyoruz.

Dramatik bir dik düzeltmenin ardından, Bitcoin’in itibari değeri yükseliyor ve yeni bir boğa koşusunda tekrar 50.000 $ işaretini aşıyor. Dijital para birimi, yazıyı hazırlarken 50,864 dolardan işlem görüyor ve şu anda kilit bir direnç seviyesi haline gelen 51.000 doları aşmaya zorluyor.

Boğa sezonu ve Bitcoin

Fiyatlar, bugün erken saatlerde Bitcoin’in 46.000 doların altına düşmesinin ardından geldi, yani sadece birkaç saat içinde yüzde 14’ün üzerinde toparlandı.

Bitcoin, milyarder Elon Musk’ın ortak kurucusu olduğu ve yönettiği ABD’nin elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın dijital para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın ardından bu ayın başlarında büyük bir destek aldı. Kripto fiyatları birkaç hafta boyunca 58.000 $ ‘ın üzerine çıkarak rekor kırdı.

Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanma olağandışı olmasa da, böyle bir yükseliş, Bitcoin’in aşırı pahalı olduğunu tweet atan Musk da dahil olmak üzere birçok yatırımcıyı alarma geçirdi. Musk’ın önceki tweetleri Bitcoin fiyatlarını yukarı çekerken, bu tam tersi bir düşüşü tetikledi.

Traderlar için 23 şubat 2021 kara bir gün oldu

Son toparlanma, Bitcoin’in rekor zirvesinden yüzde 20 düşmesinin ardından geldi. Bu büyük düşüş aynı zamanda türevlerde yaklaşık 6 milyar dolarlık pozisyonun likidasyona takılmasına neden oldu.

Bitcoin’in çılgın dalgalanmalarına rağmen, giderek daha fazla şirket dijital para birimine yatırım yapmakla ilgileniyor. Son zamanlarda, ödeme şirketi Square, Bitcoin’e 170 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı.

Bitcoin dışında, 1.145 milyar dolarlık Bitcoin satın alan bir şirket olan MicroStrategy’nin hisse fiyatları da Salı günkü işlem seansında yüzde 20’nin üzerine düştü. Ancak şirketin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin konusunda garip bir şekilde yükselişe geçiyor ve dijital para biriminin piyasa değerinin 100 trilyon dolara ulaşmasını bekliyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments