Bitcoin’in Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Aştı

0

Dünyanın 1 numaralı kripto para birimi bugün yani 19 şubat 2021 tarihinde rekor seviyeye ulaştı ve şimdiye kadar ilk kez 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı. Bitcoin’in piyasa değeri saniyeler geçtikçe artıyor.

Bitcoin’in piyasa değeri ne olacak?

Araştırma şirketi CoinMarketCap.com’dan alınan verilere göre Bitcoin 54.500 $ ‘lık bir rekora sıçradı ve  toplam piyasa değerini 1.002.547.798.785 $ ile zirveye çıkardı.

Bitcoin son olarak Cuma günü yaklaşık 54.500 dolar ile %6 arttı ve 2021’in başından bu yana %85’in üzerinde yükseldi. Karşılaştırıldığında, Bitcoin genellikle yatırım dolarları için rekabet eden GC00,% 0.56 altın fiyatları şimdiye kadar yaklaşık %6 düştü.

Satoshi Nakamoto olarak bilinen bir kişi veya kişiler tarafından sadece 12 yıl önce yaratılan dijital varlığın yükselişi, bitcoin ve diğer alternatif kriptografik olarak desteklenen varlıklara artan kurumsal ilgiye atfedildi.

Elon Musk’tan Tesla Inc. TSLA’nın %0,81’i Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık bitcoin elde ettiğini ve gelecekte ödeme için dünyanın 1 numaralı dijital varlığını kabul edebileceğini söylediğinde, bu ayın başlarında Bitcoin’e duyulan coşkuyu arttırdı.

Bitcoin 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Ulaştı
Bitcoin 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Elon Musk ve Bitcoin

Perşembe günü geç saatlerde Musk, bir tweet aracılığıyla, bitcoin’e maruz kalmanın gerekçesini daha da açıkladı ve kararı “nakit paradan daha az aptalca bir likidite biçimi, bir S & P500 şirketi için yeterince maceracı” olarak nitelendirdi.

PayPal Holdings Inc. dahil diğer kurumlar, Kasım ayında daha dar bir sunum gerçekleştirdikten sonra tüm ABD müşterilerine kripto para birimi platformunu açan PYPL, son haftalarda ve aylarda bitcoin fiyatlarının keskin bir şekilde yükselmesine yardımcı oldu.

Stanley Druckenmiller ve Paul Tudor Jones da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli Wall Street yatırımcısı Bitcoin’i kucakladı. Miller Value Partners’ın kurucusu olan ünlü yatırımcı Bill Miller, bu ayın başlarında müşterilere firmanın web sitesinde yayınlanan bir mektupta, Bitcoin konusundaki yükseliş bakışını yeniden doğruladı.

Kayda değer bir nokta, son dönemde Bitcoin’deki parabolik hareketine rağmen, diğer alternatif dijital varlıklara kıyasla piyasa değeri payının yaklaşık %60 civarında, başlangıcında %70 civarında olan son zirveden az olmasıdır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments