Bitcoin Madenciliği İçin Beklenen Toplantı Çin’de Gerçekleşti

0

Çin’de kripto para madenciliği konusunda yasaklamalara varacak kadar sert tedbirlerinin alınacağının açıklanmasının ardından, madenciler, enerji ve güç şirketleri temsilcileri, devlet görevlileriyle ilk kez bir araya geldi. Buluşma hidroelektrik enerjisinin fazlaca kullanıldığı Sichuan’da gerçekleşti.

Çin medyasının Sichuan bölgesinde bir güç şebekesinde çalışan ismini vermediği bir kaynağına dayandırdığı haberine göre; devlet görevlileriyle güç ve enerji şirketleri temsilcileri düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.

Medyaya bilgi veren kişi, Sichuan’ın hidroelektrik gücü açısından zengin olduğunu ancak işletmelerin tam kapasiteyle çalışmadığını belirtti. Devlet yetkilileri, elektrik ve enerji şirketlerinden görüş alırken herhangi bir karara varılamadı. Bilindiği üzere, dünyada Sichuan en fazla Bitcoin madenciliği yapılan bölgelerden… Özellikle yağmur mevsimlerinde hidroelektrik enerjisinin kullanımının artması elektrik masraflarını ciddi şekilde düşürüyor ve madenciler bu dönemde gelirlerini artırabiliyorlar.

Hatta kuzeydeki İç Moğolistan bölgesinden birçok madenci bu mevsimde Sichuan’a göç ediyor. İç Moğolistan bölgesi ise kömür kaynaklı enerji üretimiyle biliniyor. Kömür ayrıca bu bölgenin önemli yer altı kaynaklarından… Hatırlanacağı üzere geçen hafta Çin medyasında, Sichuan’da enerji konusunda 2 Haziran tarihinde bir seminer düzenleneceği haberleri çıkmıştı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments