Elinizdeki Bitcoin ile Yapmamanız Gerekenler

0

Borsalara giren Bitcoin sayısının yedi günlük hareketli ortalaması, borsalardaki Bitcoin rezervlerinin düşüşünün açık bir göstergesi. Bununla birlikte, bunun gösterdiği şey, Bitcoinlerin Ekim 2020’den bu yana oldukça hızlı bir şekilde borsaları terk ettiğidir. Bu “kıtlık”, Bitcoin’in yükseliş öyküsünün itici gücüydü ve aynı zamanda BTC’yi de grafiklerde yukarı itti.

Şimdi, spot borsalardaki ticaret hacmi gibi piyasa izleyicilerine fikir verebilecek başka ölçütler olsa da, Bitcoin rezervleri tarihsel olarak son birkaç boğa koşusundaki fiyat rallisinin yönünü vurguladı.

Borsadaki Bitcoin Sayısı ve Fiyat Grafiği
Borsadaki Bitcoin Sayısı ve Fiyat Grafiği

CryptoQuant‘a göre, borsalardaki Bitcoin rezervleri Bitcoin yükselirken düşüşte. Burada, Bitcoin rezervlerinin 5 Şubat 2021’e kadar düşmeye devam ettiği ve ardından tekrar yükseldiğini belirtelim.

Şu an itibariyle, Bitcoin rezervleri, Bitcoin’in yeni bir tüm zamanlar rekoruna ulaşmak için direnç seviyesini geçtiği bir dönem olan 2020’nin son çeyreğindeki rakamlardan daha düşük. Bununla birlikte, rezervlerin yazı yazılırken seviyesi yükseliş eğilimine işaret ediyor ve borsalara stabilcoin girişi de artarsa ​​bu yeniden değişebilir.

Tipik olarak, borsalara girişler arttığında, borsalara akan Bitcoin veya stablecoin’lerin çoğu satıldığından düşüş göstergesi olarak kabul edilir.

Elinizdeki Bitcoin ile yapmamanız gerekenler
Elinizdeki Bitcoin ile yapmamanız gerekenler

“Sallama bölgesi” olarak adlandırılan bölgeye girdiğimizden beri, tarihsel olarak en kötü zaman olabilir ve buraya eklenen tablo söz konusu bölgeyi vurgulamaktadır. Bu genellikle büyük bir tersine çevirme göstergesi olarak kabul edilir ve Bitcoin girişleri aşırı veya yerel bir zirveye ulaşmak için her yükseldiğinde borsadaki Bitcoin düşüş gösteriyor.

Bu bölge aynı zamanda bir piyasa pazarüsünde belirli bir fiyat noktasında satış yapmak için en kötü zamanı temsil ediyor. Peki satmak için en kötü zaman, satın almak için en uygun zaman mı? Aslında, GBTC’deki primin yaklaşık 5 civarında olduğu ve borsalardaki dalgalanmanın yüksek olduğu düşünüldüğünde, fiyatın bir hafta içinde %18,75 arttığı için satın almak için ideal bir zaman.

2021 Ocak sonu, döviz rezervleri yükseldiğinde, bir sarsıntıya uğradık ve ardından Bitcoin’in fiyatı 48.000 $ ‘ın üzerinde yeni bir rekora ulaştı. Piyasalardaki çalkalanma, rekorun hemen ardından gelmesinden bu yana satın almak için ideal zamanı temsil ediyor. Sonuç olarak, 47000 $ seviyesinden mevcut fiyat noktasında satış yapmak sizi uzun bir fiyat rallisinin dışında bırakabilir ve sonraki haftalarda daha yüksek kar elde etme fırsatını elinizden alabilir.

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Kriptonik.com’un fikrini asla yansıtmıyor. Her yatırım ve ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız para yatırmanızı önermiyoruz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments