Bitcoin Düştü, 129 Milyon Dolar Kayboldu

0

Bybt tarafından sağlanan verilere göre, geçtiğimiz saat içinde büyük kripto para borsalarında yaklaşık 129,46 milyon dolar değerinde büyük kripto para birimleri silindi. Likiditeye takılan  işlemlerin yüzde 91’inden fazlası uzun pozisyonları.

Bitcoin düştü, peki ne kadar?

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 50 dakika içinde neredeyse yüzde 4 düştü ve önceki kazanımları buharlaştırdı. Şu an ise Bitstamp borsasında 47.456 dolardan işlem görüyor.

Binance borsası, tüm likiditeki aslan payından sorumlu (yüzde 52.48). Bybit ve Huobi sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Bitcoin Grafiği
Bitcoin Grafiği

Beklendiği gibi, Bitcoin 129 milyon dolarlık silinmenin büyük çoğunluğunu oluşturuyor; traderlar son bir saat içinde 81.82 milyon $ kaybetti. Ethereum (ETH) 8,97 milyon dolarla ikinci sırada.

XRP ayrıca en son sallama sırasında bazı kazanımlarından vazgeçti, ancak bugün erken saatlerde yüzde 10’un üzerinde yükseldikten sonra hala yeşilde işlem görüyor. Toplam 7,42 milyon dolar değerinde token likiditeye takıldı.

Bu dalgalanmararağmen, Bitcoin şu ana kadar bu hafta inanılmaz derecede dirençliydi.

Tesla’nın 8 Şubat’ta 1,5 milyar dolarlık satın aldığını açıkladığı gün 387 milyon dolardan fazla şort, likiditeye takılarak pozisyonlar kapandı.

Bitcoin rallisine devam etti ve BNY Mellon ve Mastercard’dan sonra 11 Şubat’ta rekor seviyelere ulaştı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments