Bitcoin Cüzdan Sayısı 22.3 Milyona Ulaştı!

0

Bitcoin cüzdan ve transfer faaliyeti, yüksek volatilite nedeniyle geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, BTC gönderme veya alma sürecine dahil olan Bitcoin adreslerinin sayısı ilk kez 22,3 milyonun üzerine çıkarken, Ocak ayında ağ faaliyetinde büyük bir sıçrama gördü.

Bir blockchain piyasa analiz platformu olan Glassnode tarafından yayınlanan son rakamlara göre, aktif Bitcoin adresleri 2021’in başından bu yana önemli talep nedeniyle artıyor. En değerli kripto varlığı olan Bitcoin, %2’lik bir artış yayınladıktan sonra Salı günü 34.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin Cüzdan sayısı neyi ifade ediyor?

Artan aktif BTC adreslerinin yanı sıra Glassnode, kripto değişim cüzdanlarında depolanan Bitcoin arzının 2 yıldan fazla bir süredir en düşük seviyesine ulaştığını da bildirdi. Şirket ayrıca, BTC arzının %12’sinden fazlasının 30.000 dolarlık fiyat seviyesinin üzerine çıktığını belirtti.

Bitcoin Cüzdan sayısı gün geçtikçe artıyor
Bitcoin Cüzdan sayısı gün geçtikçe artıyor

Bitcoin fiyatı 28.000 dolardan 41.500 dolara yükselirken Bitcoin dalgalı bir ay yaşadı. Dijital para biriminin fiyatı 27 Ocak’ta 30.000 doların altına düştü ancak son yükseliş ivmesi BTC’nin 30.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmasına yardımcı oldu. Finance Magnates daha önce Elon Musk’ın Twitter profilini Bitcoin etiketiyle güncelledikten sonra son Bitcoin rallisi hakkında bir haber yapmıştı.

Bitcoin, kurumsal yatırımcılar için tercih edilen kripto varlık olarak kaldığı için Ocak ayında hacimleri önemli ölçüde sıçradı. Avrupa’nın en büyük kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares, BTC’nin toplam haftalık kripto girişlerinin yaklaşık %92’sini oluşturduğunu belirtti.

“Bitcoin’deki hacimler, geçen Cuma günü 22 milyar ABD doları ve tüm hafta boyunca 55 milyar ABD doları ile rekor düzeyde ikinci sırada yer aldı. Yatırımlar, toplam girişlerin %92’sini temsil eden çok BTC odaklı kalırken, Ethereum toplam 20 milyon ABD Doları tutarında giriş yaptı. Çok varlıklı kripto yatırım ürünlerine 8 milyon dolarlık bir giriş oldu. Yatırımcıların cüzdanlarını diğer kripto varlıklarına genişletme konusundaki artan ilgisine rağmen, çok varlıklı yatırım ürünlerine çok az ilgi vardı ve sadece 500 milyon ABD Doları değerinde varlık yönetimi altında, pasif yatırımların sadece %1,6’sını temsil ediyor ” diyerek ekledi CoinShares.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments