Binance Smart Chain’de ırkçı tokenlar, BSC nedir?

0

Binance Smart Chain bir karalama kampanyasının hedefi haline geldi.Vicdansız geliştiriciler hassas ve etik olmayan tokenlar ve Dapp’ler yaratıyor.

Bunlardan iki örnek: “Slave Finance” ve “Tanks of Tienanmen”. Yaratıcıların, CZ ve Binance’i onlardan kurtulmaya zorlayarak Binance Smart Chain’in merkezileştirildiğini kanıtladığı iddia ediliyor. Binance Smart Chain artık, henüz tanımlanmamış geliştiricilerin sorgulanabilir tokenlar ve Dapp’ler oluşturduğu bir karalama kampanyasının hedefi.

Tanks of Tienanmen tokeni Binance Smart Chain’de

Böyle bir örnek, Binance Smart Chain’de Tanks of Tienanmen tokeninin oluşturulmasıdır. Böyle bir simgenin yaratılması, Binance’in tokenin 1989 Tienanmen Meydanı protestolarına atıfta bulunduğu için Çin Komünist Partisi ile çarpışma rotasına girdiği yönünde spekülasyonlara neden oldu. Tokenin ayrıntıları, BSCscan.com’un izniyle aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunabilir.

Tanks of Tienanmen Detayları
Tanks of Tienanmen Detayları

Slave Finance de BSC’de

Slave Finance, BSC’deki yeni bir DApp olup, açık etik nedenlerden dolayı kripto topluluğunda çok fazla şaşkınlık yarattı. Aşağıda Slave.finance web sitesinin ve Twitter sayfasının bir ekran görüntüsü bulunmaktadır.

Slave Finance Detayları
Slave Finance Detayları

Twitter’da dolaşan bir teori, CZ‘nin Binance Smart Chain üzerinde ne kadar kontrol sahibi olduğunu test etmek için “Tienanmen Tankları” token ve “Slave Finance” nin yaratılmış olmasıdır. Her ikisi de blok zinciri düzeyinde kaldırılırsa, Binance Smart Chain’in Binance ekibi tarafından kontrol edildiğini kanıtlayacaktır.

Crypto topluluğu üyesi @IDrawCharts, şu anda oyunda olan 22 numaralı yakalama durumunu en iyi açıklıyor.

Bu @slavefinance_ olayı ilginç. Açıkçası bu korkunç, ancak @cz_binance’i ya imajını devam ettirerek lekeleme ya da ondan kurtularak $BSC ademi merkeziyetinin eksikliğini vurgulama konumuna koyuyor.

Zekice bir saldırı

Binance CEO’su CZ, yukarıdaki hassas tokenlerin ve Dapp’lerin oluşturulmasıyla ilgili Twitter’da birkaç açıklama yaparak yanıt verdi. Aşağıda bunlardan birkaçı var.

Hater birkaç çocuk, dolandırıcılık / hassas gönderilerle bir blockchain’i çökertebileceklerini düşünüyor. Dürüst olmak gerekirse onu kontrol edemiyoruz. Ancak #BSC’yi takipçilerine tanıtıyorlar.

Bu yüzden, bunun yeni bir saldırı türü olmadığını öğrendim. #BTC maxis, bu taktiği daha önce ETH‘de kullandı ve Etherscan’ın (en popüler ETH gezgini, merkezi bir web sitesi) Çin’de engellenmesine neden oldu. Şimdi bununla başa çıkmanın daha iyi yolları var.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments