Binance Labs Plasm Network Yatırımı Duyurdu! Plasm Network Nedir?

0

Plasm Network, Binance Labs liderliğindeki son finansman turunda 2,4 milyon dolar topladı.

Şirket, Plasm Network’ün en son 2,4 milyon dolarlık finansman turunu yönettiği için, Binance Labs Polkadot ekosistem fonundan ilk yatırımı duyurdu. Binance, Polkadot ekosistemindeki projeleri desteklemek için Aralık 2020’de 10 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Resmi açıklamaya göre HashKey, LongHash, Digital Finance Group ve PAKA Ventures da finansman turuna katıldı. Plasm Network, Ethereum köprüsünün, zincir üstü yönetişiminin ve Ağ Portalının gelişimini en son yatırımla hızlandırmayı hedefliyor.

Plasm Network Nedir?

Plasm Network, Polkadot’ta ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme platformudur. Şirket, Polka’nın test ağı Rococo’ya ilk akıllı sözleşmeyi uygulamaya koydu. Şirket, ilk Kusama & Polkadot paraşütlerinden biri olmayı planlıyor.

Binance Labs Başkanı Wei Zhou son duyuru hakkında şunları söyledi: “Plasm Network’ün lansmanından bu yana büyümesinden çok etkilendik. Rococo-V1 Parachains Testnet’e bağlı ilk parachain, Polkadot ana ağı için en umut verici parachain adaylarından biridir. Plasm’a yatırım yaparak ve destekleyerek, DOT ekosisteminin büyümesini ve gelişmesini destekleme taahhüdümüzü gösteriyoruz.”

Plasm Network ayrıca, şirketin temelindeki paraşütle ZK Toplaması geliştirme sürecinde olduğundan bahsetti.

Plasm Network Nedir?
Plasm Network Nedir?

Polkadot Plasm Network ile Büyüyor

Polkadot ekosistemi, birkaç blok zinciri girişiminin ağı kullanmaya başlamasıyla son birkaç ayda önemli ölçüde büyüdü. Polkadot blok zincirine dayanan bir sigorta girişimi olan Tidal Finance, son zamanlarda yaklaşık 2 milyon dolarlık tohum turu finansmanı topladı. Polkadot’un kripto para birimi DOT, 2021’in başından bu yana önemli ölçüde yükseldi. Kripto para birimi, son 6 haftada %150’den fazla arttı. DOT şu anda 21 milyar doları aşan piyasa değeri ile 23 doların üzerinde işlem görüyor. DOT artık Cardano (ADA) ve XRP’den daha değerli. Polkadot’u incelediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

“Plasm, bizim ilk Polkadot hızlandırıcı projemiz. DOT ekosisteminde lider akıllı sözleşme platformu olma yolunda Plasm’ı desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. ” LongHash Ventures CEO’su Emma Cui

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments