BIFI Token Nedir? Binance’de Listelenecek Yeni Token Hakkında Bilgiler

0

BIFI Token Nedir? Blockchain potansiyelinin genişliği ve genişliği gerçekten sonsuz görünüyor.

BIFI Token Nedir?

Beefy.Finance ya da BIFI Token, kripto biftek hisselerinizi en üst düzeye çıkarmanız ve Binance Akıllı Zincirindeki farklı likidite havuzları arasında fonlarınızı dağıtmanız için (oldukça) basit bir araç görevi görür. Bunu kendiniz elle yapmak verimsizdir ve açıkçası yorucudur. Süreçteki bazı otomasyon her zaman iyi karşılanır. Ancak kendimizin önüne geçmeden önce, likidite havuzunun ne olduğuna son derece kısa bir göz atalım.

Likidite Havuzu nedir?

  1. Lisanslı, merkezi bir sipariş defteri değişiminden geçmenize gerek kalmadan belirli kripto para birimi çiftlerini takas etmenize olanak tanır. Burada KYC yok, kayıt yok, sadece aracıya ihtiyaç duymadan saf takas var. Bununla birlikte, hizmeti kullanmak için, genellikle merkezi bir değişimden çok daha düşük bir ücret ödersiniz.
  2. Ayrıca, her bir havuza jeton çiftlerini yatırmanıza (geçici olarak kilitlemenize) ve bir getiri almaya başlamanıza olanak tanır. Bu, insanların jetonlarını takas etmek için ödediği işlem ücretinden gelir. Tüm havuza katkınız daha sonra bir likidite havuzu jetonuyla temsil edilir. Bu, hep birlikte verim çiftçiliği olarak bilinir.

Hepsi kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Basitçe söylemek gerekirse, likidite havuzları olarak bilinen bu hizmetlerin, büyük fiyat dalgalanmalarını önlemek için takas edilebilecek büyük miktarda token bulundurması gerekir. Jetonlarınızı yatırırsanız, bu platformlara likidite verirseniz, getiri olarak işlem ücretlerinin bir yüzdesini alırsınız.

Blockchain alanında en iyi bilinenlerden biri olan Ethereum ağındaki likidite havuzu Uniswap’i zaten duymuş olabilirsiniz. Binance Akademisi’nde onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Binance Smart Chain’de en popüler platform Pancake Swap’tır. Her ikisi de yerel olarak Trust Wallet’ın takas işlevine entegre edilmiştir.

BIFI Token nedir?
BIFI Token nedir?

BIFI Token ne işe yarıyor?

Beefy platformu yalnızca getirilerinizi optimize etmenize izin vermez, aynı zamanda yönetişim jetonunu ($ BIFI) tutarak platforma daha fazla dahil olabilirsiniz. Tüm bu DeFi projelerinde olduğu gibi, neler olup bittiğine dair daha büyük resmi kavramayı kaybetmek kolaydır. Tekrar detaylı bir şekilde inceleyelim:

  • Beefy.Finance 80.000 BIFI bastı ve bu arzın %90’ı platformun kullanıcılarına dağıtılacak.
  • Bu simge, karar verme sürecini merkezden uzaklaştırmak için yönetişim oylarında kullanılabilir. Bu, bizler için kripto para birimi ademi merkeziyetçiliğinin temel ilkeleri için büyük bir başparmak.
  • Likidite havuzu kasası kullanıcılarından ödenen ücretler, BIFI token sahiplerine dağıtılır.
  • Bu ödül, her 4 saatte bir açık pazardan BIFI token satın almak için her kasadan kazanılan işlem ücretleri kullanılarak ödenir. Bu BIFI tokenları daha sonra BIFI’larını BIFI maxi kasasında hisseden BIFI token sahiplerine dağıtılır.

Tüm bunlara ek olarak, Beefy.Finance, DeFi ekosistemindeki belirli projeleri teşvik etmek için stake havuzları da işletiyor. Örneğin, Beefy platformunda bulunan verim çiftliği stratejilerine nihayetinde yardımcı olan likiditesini iyileştirmeye yardımcı olmak için $ LINK yatırabilirsiniz.

Alınması gereken çok şey ve kavranması gereken çok sayıda mekanizma var. Ancak bunlara parça parça baktığınızda, platformun sahip olduğu potansiyeli görebilirsiniz.
Yine de, getirinizi en üst düzeye çıkarmak için PancakeSwap’den birkaç $CAKE jetonu takmanızda son derece iyi. DeFi tavşan deliğinin ne kadar derine ineceğiniz tamamen size kalmış.

BIFI Token Fiyatı Nedir?

BIFI Token son 24 saatte yüzde yüzden fazla artarak 1.275$’dan 3.000$ dolara geldi. Bundaki en büyük payın Binance’de listelenme haberinin duyurulması gibi gözüküyor.

BIFI Token nasıl alınır?

Binance’de listelenmeden önce Pancakeswap üzerinden alabilirsiniz. Böylece Binance hesabınıza erkenden yollayabilir, işlemler açıldığında ise direkt alım satım yapabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments