ASIC Mining Nedir? 500.com, 8.5 Milyon Dolarlık ASIC Makinesi Alacak

0

Çinli spor piyango şirketi 500.com (NYSE: WBAI) geçtiğimiz günlerde blok zinciri ile ilgili işini geliştirme ekseninin bir parçası olarak başka bir ASIC madencilik makinesi grubu satın alacağını duyurdu.

ASIC Mining Nedir?

Uygulamaya özel bir entegre devre (ASIC) madencisi, yalnızca madencilik amacıyla tasarlanmış bir cihazdır. Genel olarak, her ASIC madencisi belirli bir dijital para birimi madenciliği yapmak için inşa edilmiştir. Yani, bir Bitcoin ASIC madencisi yalnızca bitcoin madenciliği yapabilir. Bitcoin ASIC’leri özel Bitcoin madenciliği bilgisayarları veya “bitcoin üreticileri” olarak düşünün.

ASIC aygıtlarını bilgisayarınızdaki mikroişlemci ve rasgele erişimli bellek (RAM) yongalarına benzer olarak da görüntüleyebilirsiniz; Bitcoin ASIC madencileri, yalnızca olduğu gibi genel entegre devreler olmak yerine, yalnızca dijital bilgileri depolayan halka açık bir veritabanı olan Bitcoin blok zincirini korumak için tasarlanmış özel entegre devrelerdir. ASIC’lerin madencilik cihazları olarak geliştirilmesi ve üretilmesi maliyetli ve karmaşıktır; ancak ASIC’ler özellikle kripto para madenciliği için üretildikleri için, işi daha az güçlü bilgisayarlardan daha hızlı yaparlar.

500.com Kaç Tane ASIC Mining makinesi aldı?

New York Borsası’nda listelenen çevrimiçi spor piyango şirketi, 55.2 milyon yuan (yaklaşık 8.5 milyon $) karşılığında 5,900 ASIC madencisini satın almak için kesin bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın bir parçası olarak 500.com, ilk 5.000 ASIC teçhizatı için makine başına 2.000 RMB veya toplamda 10 milyon RMB (yaklaşık 1.5 milyon ABD $) tutarında performans teminatı ödeyecek.

500.com, elde edilen madencilerin marka ve modelini açıklamadı. Firma, tüm ASIC mining makinelerinin 2021’in ikinci çeyreğinde teslim edilmesini bekliyor.

Sözleşme çerçevesi kapsamında 500.com, 2021’de 10.000 adede kadar ek ASIC madencilik makinesi tedarik etmeyi de kabul etti. Kesin miktar mevcudiyete bağlı. 15.900 ASIC madencilik makinesinin tamamı teslim edilir ve kurulursa, firmanın toplam hash oranının saniyede 1.000 petahash (PH / S) artacağı tahmin edilmekte.

ASIC Mining Nedir?
ASIC Mining Nedir?

Yönetim kurulu ilk olarak, 500.com’un Aralık ayında, kıdemli liderlik ekibinin sarsılması ve yeni bir CEO’nun atanması sırasında iş modelinde radikal bir çeşitliliğe işaret etti. Ocak ayında firma, isimsiz bir satıcıdan 14,4 milyon $ (10,7 milyon £ / 11,9 milyon €) değerinde ASIC madencilik makinesi satın alarak dijital para madenciliği arenasına girişini resmen duyurdu.

Şirket, geçtiğimiz hafta Hong Kong merkezli Loto Interactive Limited’deki ortaklık payını artırdığını duyurdu ve hissesini %33,7’den yaklaşık %54,2’ye çıkardı. Anlaşma, 500.com’un 169.354.839 Loto Interactive hissesi için toplam 105 milyon HK $ (13.5 milyon $) ödeyeceğini, Loto Interactive’in ise tamamlandıktan sonra 500.com’un bir yan kuruluşu olması bekleniyor.

500.com, hangi blok zincirini destekleyeceğini kesin olarak belirtmedi. İşlem işlemeye dönüştürmek yerine FOMO blok ödül madenciliğinin izinden giderse, herhangi bir gelir kazancı kısa ömürlü olacak gibi gözüküyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments