Altcoin Sezonu Başlıyor Olabilir! Altcoinler Ne Olacak?

0

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.000 ABD Doları civarında sona eren kavurucu bir fiyat hareketinin ardından, Bitcoin (BTC) geçen hafta 21 günlük hareketli ortalamasını yeniden test ediyor. Peki Altcoinler ne olacak?

Başka bir deyişle, buradan, Bitcoin yukarı doğru yörüngesine devam edip etmeme ya da bir düzeltmeye daha fazla yerleşme – belki de daha uzun, daha ferahlatıcı bir duraklama – karar veriyor gibi görünüyor.

2017 boğa sezonunda, BTC’nin birkaç kez %40 seviyesinde doğru olduğunu gördük. Bu, diğer, eski usul finans piyasalarında gerçekten korkunç-şiddetli bir fiyat hareketi olarak adlandırıldı. Ancak buna hazırlıklı olmalısınız. Bu kripto para birimleri için tamamen normal bir davranıştır.

Bu arada, altcoinler, Bitcoin dururken yukarı doğru hareket ediyor.

Polkadot ve Chainlink

Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK) ve bir grup altcoin’i bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerinde gördük. Bu da normaldir.

Bitcoin fiyatındaki artıştan sonra genellikle büyük bir altcoin fiyat hareketi eğilimi görüyoruz. Bitcoin ve daha küçük bir ölçekte, Ethereum (ETH), boğa sezonu sırasında piyasayı yukarı çekme eğiliminde oluyor.

BTC yatay işlem yapmaya başladığında veya yatırımcılar bir miktar kar elde ettiğinde, bu paranın bir kısmı altcoinlere akar. Ve bu, elbette, bu alternatif yatırımların fiyatlarını yükseltiyor.

Altcoinler önümüzdeki günlerde ne olacak?

Raoul Pal’ın belirttiği gibi, yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum’daki fiyat artışlarından sonra daha riskli yatırımlarda potansiyel olarak daha yüksek getiri aramaya başlıyor. Çoğu zaman, bu altcoinler, daha küçük piyasa kapitalizasyonları nedeniyle bitcoin’den çok daha büyük getiri sağlayabilir.

Bu altcoinler için yeni yükselişlerin kanıtladığı yeni bir pazar aşamasının erken işaretlerini görüyor olabiliriz.

Daha fazla yatırımcının ilgisini görebilecek ve dolayısıyla daha büyük getiri görebilecek altcoin segmentlerinden biri, “merkezi olmayan finans” veya 2020 kripto endüstrisinin sevgilisi DeFi’dir.

2020 DeFi yazından sonra, artık daha fazla insan bu paraları biliyor ve bu altcoin sezonu başladığında dikkatlerini bu yöne çevirebilirler. DeFi’de önemli olarak gördüğümüz şeyleri yakından takip ediyoruz.

 

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments