Altcoin Analizi: BTC, ETH, XRP, RVN, REN, ICX, DASH

0

19 Şubat 2021 Altcoin Analizinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ren (REN) ve Ravencoin (RVN) fiyatları, tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaştı veya ulaşmaya çok yakın.

XRP (XRP) bir eğilimi onaylamadan bir aralıkta işlem görürken, ICON (ICX) ve Dash (DASH) yükselişe geçiyor. Her ikisinin de kendi uzun vadeli direnç alanlarına ulaşması bekleniyor. Altcoin analizi ve Bitcoin analizlerimiz aşağıda.

Bitcoin Analizi (BTC)

BTC, 17 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 52.618 $ ‘a ulaştığından beri kademeli olarak düşüyor. Ancak, takip eden düşüş BTC‘yi artan direnç çizgisine ve 50.800 $’ lık küçük destek alanına (yeşil ok) geri götürdü. BTC, bu seviyelere ulaştıktan sonra geri döndü ve destek olarak doğruladı.

Teknik göstergeler yükseliş gösteriyor. RSI ayrıca 50 hatta sıçradı ve MACD potansiyel olarak yukarı doğru dönüyor. MACD histogramındaki pozitif bir çarpı, bu yukarı doğru hareketi doğrulayacaktır.

BTC bu kısa vadeli azalan direnç çizgisinden (noktalı) ayrılmayı başardığında artış oranının hızlanması bekleniyor. Bir sonraki en yüksek seviye için en olası hedef 55.100-55.900 $ aralığında.

Bitcoin Analiz Grafiği
Bitcoin Analiz Grafiği

Ethereum Analizi (ETH)

ETH, 21 Ocak’tan beri artan bir destek hattını takip ediyor. Hat, birçok kez doğrulandı. (en son 16 Şubat’ta.)

16 Şubat’ta sıçrayan ETH, tüm zamanların en yüksek fiyatı 1.951 $ ‘a ulaşmak için 1.850 $ direnç alanını geri almaya başladı. Şu anda, ETH yeniden izleme sürecinde ve potansiyel olarak 1.850 $ ‘lık alanı destek olarak doğruluyor.

Teknik göstergeler yükseliş gösteriyor. RSI 50 çizgisinde sıçradı ve MACD histogramı neredeyse pozitif bölgeye geçti.

Potansiyel bir sıçramadan sonra, ETH’nin 2.250 $ ‘a yükselmeye devam etmesi bekleniyor.


Ripple Analizi (XRP)

XRP, yerel zirve 0.642 $ ‘a ulaştığında 13 Şubat’tan bu yana düşüyor. Düşüş, onu 0,51 dolarlık destek alanına götürdü ve birkaç düşük fitil yarattı, bu da satın alma baskısının bir işareti.

Teknik göstergeler oldukça iyimser gözüküyor. RSI 50’nin üzerinde ve Stokastik osilatör yükseliş eğilimi gösterdi. Ancak, net bir ivme eksikliği gösteriyorlar.

Bu nedenle, XRP‘nin potansiyel olarak 0,62 dolarlık direncin üzerine çıkmadan önce bir süre konsolide olması muhtemeldir. Bu aynı zamanda uzun vadeli bir direnç seviyesidir.

XRP’nin çökmesi durumunda, bir sonraki en yakın direnç alanı 0,36 dolarda bulunacak.

Ethereum Analiz Grafiği
Ripple Analiz Grafiği

Ravencoin Analizi (RVN)

RVN 28 Ocak’tan beri hızla artıyor. Sadece 18 günde %700 arttı. Şimdiye kadar tüm zamanların en yüksek fiyatı 0.123 $ ‘a ulaştı.

RVN 0,075 dolarlık alandan çıktıktan sonra artış oranı daha da hızlandı. Bu seviye, Mart 2019’dan beri direnç görevi görüyordu.

RVN fiyat keşfinde olduğundan, bir sonraki direnç alanını bulmak için en son aşağı doğru harekette harici bir Fib geri çekmesi kullanmamız gerekiyor. Bunu yapmak bize 0.129 $ ‘da bir direnç sağlıyor – mevcut fiyata çok yakın.

Teknik göstergeler yine de yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da eğilimin büyük ihtimalle yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Ripple Analiz Grafiği
Ravencoin Analiz Grafiği

Ren Analizi (REN)

RVN’ye benzer şekilde, REN son iki hafta içinde tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1,27 $ ‘a ulaşmak için önemli ölçüde arttı.

REN yükseliş eğiliminde görünüyor. Şu anda Mart 2020’de başlayan yükseliş dürtüsünün genişletilmiş üç (beyaz) dalgasında.

Bununla birlikte, REN, muhtemelen en yüksek hedefi 1,47-1,55 dolar olan yukarı doğru hareketinin zirvesine yaklaşıyor gibi görünüyor. Bundan sonra, REN’in dördüncü dalgada düzelmesi beklenir.

Alt dalga sayısı turuncu ile gösterildi.

Ren Analiz Grafiği
Ren Analiz Grafiği

Icon Analizi (ICX)

ICX, son iki haftada önemli ölçüde arttı ve bu süreçte 0,69 $ ‘dan en yüksek 2,52 $’ a yükseldi. Bu, yaklaşık iki hafta içinde% 266’lık bir artışa tekabül etti.

Teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ve yukarı hareketin devamını destekliyor. Bu özellikle Stokastik osilatördeki yükseliş eğilimi ile belirgindir.

Bir sonraki en yakın direnç alanı 5,10 dolarda bulunuyor. Bu, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 13.20 $ ‘dan ölçülen tüm aşağı doğru hareketin 0.382 Fib geri çekilme seviyesidir.


DASH Analizi (DASH)

ICX’e benzer şekilde, DASH son iki hafta içinde önemli ölçüde arttı ve arka arkaya iki büyük yükseliş şamdanı yarattı. Hareketin öncesinde, uzun vadeli bir alçalan direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma vardı.

DASH, daha önce iki yıldan uzun süredir yürürlükte olan 175 dolarlık direnç alanının üzerine çıkınca artış oranı hızlandı.

Dahası, teknik göstergeler yükselişte. Bu, Stokastik osilatördeki yükseliş eğilimi ve 70’in üzerindeki RSI çaprazlaması ile kanıtlanmaktadır.

Bir sonraki en yakın direnç alanı 642 dolarda bulunuyor. Bu, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1.626 $ ‘dan ölçülen tüm aşağı doğru hareketin 0.382 Fib geri çekilme seviyesidir.

DASH Analiz Grafiği
DASH Analiz Grafiği

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Kriptonik.com’un fikrini asla yansıtmıyor. Her yatırım ve ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız para yatırmanızı önermiyoruz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments