ALICE token nedir? Binance Launchpool’da BNB, CHR ve BUSD kilitleyerek kazanın!

0

ALICE token nedir? ALICE, 14 Ağustos 2019’da 25 milyarlık arz ile oluşturulan bir ERC-20 jetonudur. AliceFi ekosistemi içinde güvensiz bir sistem sağlamak için kullanılır.

ALICE token nedir?

AliceFi, güvenilir bir DeFi protokolüdür. Güven gerektirmediği ne anlama geliyor? Merkezi bir kripto değişimini düşünün. Döviz cüzdanlarında nakit veya varlık yatırır ve takas edersiniz. Değişimin temel ilkesi, nakit veya varlıklarınızın, borsanın kendi oluşturduğu veri tabanının emir defterine göre diğer varlıklarla takas edilmesidir. Borsa kullanıcıları aldatmaya, sipariş defterini değiştirmeye veya tüm varlıkları geri çekmeye çalışırsa, kullanıcının müdahalesi olmaz.

Yapabileceğiniz tek şey, sizi aldatmayacağına dair değiş tokuşa güvenmektir. Ancak AliceFi’de kimseye güvenmek zorunda değilsiniz çünkü kendi özel anahtarınızı kontrol ediyorsunuz. Mülkünüz aslında sahip olduğunuz şeydir. Merkezi bir borsadan tamamen farklı bir model.

İnsanlara güvenmenize gerek yok, koda güvenebilirsiniz. AliceFi’nin arka ucu akıllı sözleşmeler üzerine yazılmıştır. Akıllı sözleşmeler blok zincirinde çalıştığı için mantığın çalışması garanti edilir. Akıllı bir sözleşme uygulandığında, kalıcı olarak blok zincirine kaydedilir, böylece kimse değiştiremez.
“Bir kişi 100 DAI yatırırsa, daha sonra istediği zaman 100 DAI çekebilir” yazan akıllı bir sözleşmeniz olduğunu varsayalım. Bu sözleşme serbest bırakılır yayınlanmaz, yukarıdaki söz, blok zinciri var olduğu sürece sonsuza kadar garanti altına alınır. Yani kimseye güvenmesi gerekmeyen bir sistemdir.

ALICE token arzı ve toplam miktarı

Başlangıçta 25.000.000.000 ALICE jetonu oluşturuldu ve ek jeton oluşturulmayacak. Oluşturulan tokenlerin dağıtım oranı aşağıdaki gibidir.

Alice Token nedir? Alice token toplam arz ve miktarı
Alice Token nedir? Alice token toplam arz ve miktarı

Alice Takımı

AliceFi ekibine ALICE tokenlerinin %10’u (2.500.000.000) tahsis edilmiştir. LinkedIn’de AliceFi ekibinde kimin çalıştığını ve daha fazla üyenin katıldığını görebilirsiniz.

Özel Satış

AliceFi’nin 2020’nin sonundaki yol haritası açıklandı (ana ağın geliştirilmesi dahil). Sistemi güvenilir bir şekilde geliştirmek için fonlar özel satışta toplanır ve bunun için %10 (2.500.000.000 ALICE) tahsis edilir.

Rezerv Edilmiş

Örneğin piyasa koşullarındaki değişiklikler veya fon talebindeki hızlı artış nedeniyle acil likidite arzına ihtiyaç duyulabilir. Bunun için %10 ayrılmıştır. Bu miktar, topluluk onayı alındıktan sonra yalnızca acil durumlarda kullanılacaktır. %10 (2.500.000.000 ALICE) tahsis edilmiştir.

ALICE token nasıl alınır?

ALICE token nedir? AliceFi ekibi, token satışlarından halka satışlardan (ICO) gelebilecek olumsuz sonuçlardan ciddi şekilde endişe duyuyor. Bunun yerine, AliceFi, DAI’leri yatıran kullanıcılara her 24 saatte bir ALICE jetonlarını ücretsiz sağlayan İlk Ücretsiz Teklifi (IFO) yürütmektedir. %70 (17.500.000.000 ALICE) IFO için ayrılmıştır ve bu arz Ethereum ağından AliceFi’nin çalıştığı PlasmaChain’e aktarılmıştır. PlasmaChain’e gönderilen jetonlar burada bulunabilir.

Binance Launchpool

Binance, oyuncuların sahip olduğu bir sosyal simülasyon blockchain oyunu olan Binance Launchpool – My Neighbor Alice (ALICE) üzerindeki 18. projeyi duyurmaktan heyecan duyuyor.

Kullanıcılar, 2021-03-10 00:00 AM (UTC) ‘den başlayarak 30 gün boyunca ALICE tokenlerini toplamak için BNB, BUSD ve CHR’lerini ayrı havuzlara koyabilecekler.

Binance daha sonra 2021-03-15 06:00 AM (UTC) ‘de ALICE’ı inovasyon alanında listeleyecek ve ALICE / BTC, ALICE / BUSD ve ALICE / USDT ticaret çiftleriyle açık ticaret yapacak.

ALICE Token nedir? Binance Launchpool'da kazanabilirsiniz
ALICE Token nedir? Binance Launchpool’da kazanabilirsiniz

AliceFi uygulamasından ALICE Token alımı

Operatör olmak isteyenler için AliceFi uygulaması içerisinde ALICE jetonları satıyoruz. Satın almak için DAI’lere sahip olmalısınız ve 1000 ALICE = 1 DAI oranında değiştirilecektir. Bu belirteç, Özel Satış hacminden düşülecektir. Borsada henüz listelenmiş ALICE jetonları yok, bu yüzden onları satın almanın tek yolu bu.

ALICE tokenlar ile neler yapılabilir?

AliceFi’nin ödünç verme sistemi, teminat belirtecini listelemek için herhangi bir izin gerektirmez. Teminat olarak herhangi bir ERC-20 jetonunu seçen 25.000.000 ALICE jetonuna sahip herkes, daha sonra ALICE hissesini o andan itibaren bu teminatın operatörü olarak çalışma hakkına sahiptir. Halihazırda listelenen bir teminat jetonuna bahis yaptıysanız, mevcut operatörlerle işbirliği yapmanız gerekir.

ALICE’ı belirli bir teminatla yatırmayı seçtiyseniz, artık bir operatörsünüz. Operatör, Alice SDK tarafından sağlanan düğüm yazılımı tarafından otomatik olarak yapılan fiyat beslemesini sağlamaktan ve kredileri tasfiye etmekten sorumludur. Bu nedenle, operatörlerin yalnızca düğümü günde 24 saat çalıştırmak için bir arka uç altyapısı oluşturması gerekir. Tüm süreç otomatiktir.

Bir operatör olursanız ve düğümü normal şekilde çalıştırırsanız, kredilerden kar elde edersiniz. AliceFi ekibi sistemden özel bir fayda sağlamaz. Yalnızca teminat belirteçlerinin operatörleri, stake ettikleri ALICE belirteçlerinin yüzdesine göre kar elde edecek.

Henüz ALICE tokenlerinin işlem gördüğü borsa yok. 15 Mart 2021’de Binance’de işlem çiftleri açılacak. Ancak yakında merkezi olmayan borsalarla ticaret yapabileceksiniz. ALICE jetonlarını ücretsiz alan kullanıcılar, bunları diğer jetonlarla takas etmek için kullanabilir.

ALICE Token fiyatı nedir?

15 Mart 2021 sabahı Binance’de listelenen ALICE Token 0.1000 işleme açıldı ve şu an 40 dolar civarlarında seyrediyor. ALICE Token satın almak için Binance’e buradan kayıt olabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments