AAVE Token Nedir? Fiyatı Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

0

Merkeziyetsiz finansmanın (DeFi) devam eden yükselişiyle, en önemli uygulamalardan bazıları büyük fiyat artışı görüyor. Bunlardan biri de AAVE tokeni.

AAVE Token Nedir?

DeFi’deki kilitli toplam değer (KTD) 25 milyar dolar civarında seyrederken, en iyi DeFi projelerinden bazıları rekor fiyatlar görüyor. AAVE token ise bunlardan biri. AAVE, kullanıcıların mevduatlardan faiz kazanmalarını ve varlıkları ödünç almalarını sağlayan açık kaynaklı ve emanetçi bir DeFi protokolüdür.

Bu size geleneksel bir banka sektörü gibi geliyor mu? Eh, çünkü öyle. Bununla birlikte, AAVE’de ücretlerin ve kârların çoğu platform kullanıcılarının ve destekçilere tekrardan iade ediliyor. Bir analiz ve sıralama platformu olan defipulse.com’a göre, AAVE, kilitli toplam değerler içerisinde ikinci sırada yer alan protokoldür (şu anda 3.63 milyar dolar).

Platformda kilitlenen bu kadar fazla token miktarı, tüm zamanların en yüksek AAVE fiyatları ile doğru orantılı gözüküyor. Token 250 doları aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu arada, ağın toplam piyasa değeri 3 milyar dolara yaklaşıyor. Mevcut piyasa değerinde AAVE, dünyanın en büyük 15. blok zinciri ağıdır.

AAVE token nedir?

DeFi çılgınlığı ne kadar sürecek?

Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi, son 24 saatte görülen yüzde 20’lik fiyat artışıyla birlikte oldu. Bu tür sıçramalar, son zamanlarda DeFi endüstrisinde yaygın bir olay gibi görünüyor. Yatırımcılar, bu yeni merkeziyetsiz finansal ürünlerle geleceğin nasıl görüneceği konusunda her zamankinden daha heyecanlı. Sonuç olarak, insanlar tokenlerin alfa süreçlerini denemek ve oluşturmak için en iyi belirlenmiş tokenlerin dışına bakmaya başlıyorlar.

Merkeziyetsiz platformlar içerisinde birçok finansal işlem yapma imkanı bulunuyor. Buna borç verme, merkezi olmayan borsalar, merkezi olmayan türevler ve varlık yönetimi dahildir. Yine de en ilginç yönlerden biri, bu uygulamaların çoğunu geliştirmek için kullanılan platformdur.

Toplam kitli değerlerin en iyi 63 zincirinden yalnızca 1’inin Etheruem ağında çalışmadığını görüyoruz. Bitcoin blok zinciri içerisinde “bir katman 2 ölçekleme” çözümü olan Lightning Network’ün yanı sıra, kalan ilk 62 zincir Ethereum ağı üzerine inşa edildi.

Birçok “Ethereum katili” akıllı sözleşme platformu bununla rekabet etmeye çalışsa da, DeFi endüstrisinin Ethereum tarafından inanılmaz hâkimiyetini gösteriyor. AAVE gibi borç verme ve depolama platformlarının çeşitli ölçümlerde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte, mevcut piyasa koşullarında bu eğilimin gelecekte de devam ettiğini görmeliyiz.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments