27 Şubat Bitcoin Analizi

0

CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre, ABD kurumsal yatırımcıları, 48.000$ aralığına yakın kripto para birimi alım satımına rağmen hâlâ büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyor. Bu, 44.000-46.000 $ aralığında olan bu düşüşün tabanının zaten test edilmiş olduğu argümanına biraz ağırlık veren uzun vadeli bir yükseliş gelişmesidir.

27 Şubat Bitcoin Analizi

Kısa vadede, Bitcoin’in üstesinden gelmesi gereken birçok direnç seviyesi var.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik
Bitcoin 1 Saatlik Grafik

Kısa vadede BTC için direnç ve destek seviyeleri, 55.000$’dan 44.864$’a düşmesi için Fibonacci düzeltme aracı kullanılarak kripto’nun bir saatlik grafiğinde vurgulandı. Burada en dikkat çekici olanı 49.700$ ve 50.900$’lık %50 ve %61.8 geri çekilme seviyeleriydi. Ayrıca, boğaların iyileşme girişimlerine engel gibi görünen 52 bin dolar civarında bir tedarik bölgesi de vardı. Son zamanlarda güçlü bir reddedilme yaşayan bir bölgeydi ve BTC’yi 45.000 $ ‘lık düşükleri bir kez daha gözden geçirmeye zorladı.

Bitcoin’in hareketleri ne anlatmaya çalışıyor

45.000$’lık savunma, o zamandan beri fiyatların daha yüksek seviyelerde kaydedilmesiyle çift dipte ima eden bir yükseliş gelişimi olarak görülebilir. Yine de, kısa vadede, BTC için optimal bir ödül-risk ticareti, biz bu yazıyı hazırlarken mevcut değildi ve aynı durumun yakında gelişmesi muhtemel.

Teknik göstergeler saatlik grafikte bazı çelişkili işaretler gösterdi. Müthiş Osilatör, bir satın alma sinyali olan bir yükseliş ikiz tepe kurulumu sundu. Aksine, OBV alıcılar lehine önemli bir değişim kaydetmedi ve fiyat 45.000 $ ‘dan toparlandıktan sonra işlem hacmi yükselmedi. Özellikle ticaret hacmi burada önemli bir şeydi – Yükselen bir fiyatın yanı sıra yükselen bir hacim eğilimi, 52.000 doları aşacak bir toparlanmanın en kesin işaretidir.

RSI, her iki yönde de güçlü bir momentum olmadığını vurgulayarak 50-işaretinin etrafında dolandı.

4 saatlik, 6 saatlik ve 12 saatlik grafikler gibi daha uzun zaman dilimlerinde de bazı çatışmalar yaşandı. 4 saatlik grafikler yükseliş eğilimi gösterirken, 6 ve 12 saatlik grafikler henüz tepki göstermedi ve düşüş eğiliminde kaldı.

Bitcoin’in fiyatı ne olacak?

Kısa vadede, 47.000 $ ‘lık bir ihlali sürdürmek, Bitcoin‘in, güçlü bir rallinin çok önemli bir bileşeni olan işlem hacminin basın zamanında eksik olmasına rağmen, 51.000 – 52.000 $ seviyelerini yeniden test ettiğini görecektir. 45.000 $ ‘ın alt kısmı taban gibi görünüyordu ve bu seviyeyi kaybetmek Bitcoin’in 40.900 $ veya daha da altına düştüğünü görecektir.

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Kriptonik.com’un fikrini asla yansıtmıyor. Her yatırım ve ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız para yatırmanızı önermiyoruz.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments