26 Şubat 2021 Tezos Analizi, Tezos fiyatı 2021’de ne olacak?

0

Tezos analizinde XTZ / USD için günlük grafikte, 50 günlük ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama Ocak ayında yükseliş eğilimi göstererek fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıdı.

Tezos piyasa değeri, son 24 saatte 372 milyon ABD doları ticaret hacmiyle şu anda 2,47 milyar ABD dolar. XTZ, Brave New Coin piyasa değeri tablosunda 33. sırada yer alıyor. Tezos fiyatı son 7 günde %30 düştü.

Tezos fiyatı 2021’de ne olacak, Tezos nedir?

Tezos, verimli ağ yükseltmelerini sağlamak ve şeffaf bir paydaş topluluğu sağlamak için tasarlanmış bir zincir üstü yönetişim katmanına sahip, merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme ve uygulama ağıdır.

XTZ modelinin bazı bölümleri ilk olarak Gordon Mohr ve L.M. Goodman tarafından 2013’ün sonlarında ve 2014’ün başlarında tasarlandı. Kathleen Breitman ve Arthur Breitman, ilk Tezos pozisyon belgesini ve tanıtım belgesini 2014’ün sonlarında yayınladı.

İlk geliştirme, hem Bitcoin hem de Ethereum ölçeklendirme ve yönetişim anlaşmazlıkları ortamında başladı. İsviçre merkezli Tezos Vakfı, XTZ’ye, ilgili teknolojilere ve XTZ topluluğuna destek sağlamak amacıyla Nisan 2017’de kuruldu. Projenin ICO’su, her bir jetonun 0,47 ABD Doları karşılığında satıldığı 1 Temmuz – 13 Temmuz 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleşti. ICO, toplamda 65.000 BTC ve 325.000 ETH veya 232 milyon ABD doları topladı ve bu da onu o zamanlar en büyük ICO’lardan biri yaptı.

26 Şubat 2021 Tezos Analizi, Tezos fiyatı 2021'de ne olacak

Tezos Analizi

Tezos analizinde XTZ / USD için günlük grafikte, 50 günlük ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) Ocak ayında yükseliş eğilimi göstererek fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıdı. Görünür Aralığın Hacim Profili, desteği 2,75 ABD Doları ve direnci 3,70 ABD Doları ve 4,65 ABD Doları olarak gösterir. Yıllık pivotlar ayrıca 3,70 ABD Doları ve 6,00 ABD Doları direnç gösteriyor. Ek olarak, şu anda hacim veya RSI’da yükseliş veya düşüş eğilimi yok.

Bitfinex’in açık faizi şu anda %99 uzun, geçen ay boyunca düşen uzun faiz ve aynı süre boyunca kısa faiz sabit kaldı. Aşağıya doğru önemli bir fiyat hareketi, uzun pozisyonlar gevşemeye başladıkça abartılı bir hareketle sonuçlanacaktır. Bu, “long squeeze” olarak bilinir.

Ichimoku Bulutu’na dönersek, bir eğilim olup olmadığını belirlemek için dört ölçüm kullanılır; Bulut ile ilgili mevcut fiyat, Bulutun rengi (düşüş için kırmızı, yükseliş için yeşil), Tenkan (T) ve Kijun (K) çaprazı kullanılır. En iyi giriş her zaman sinyallerin çoğu düşüşten yükselişe geçtiğinde veya tersi olduğunda gerçekleşir.

Daha doğru sinyaller için iki katına çıkarılmış ayarlara (20/60/120/30) sahip Günlük Bulut ölçümleri yükseliştedir; spot fiyat bulutun üstünde, bulut yükselişte, TK çapraz yükselişte ve Gecikme Açıklığı bulutun üstünde ve mevcut spot fiyatın üstünde. Spot fiyat şu anda 2,60 ABD doları olan bulut’un altında kaldığı sürece trend yükselmeye devam edecek.

Hem XTZ / BTC hem de XTZ / ETH çiftleri, tüm zamanların en düşük seviyelerinde veya buna yakın fiyatlarda güçlü düşüş eğilimi ölçümleri gösteriyor. Her iki çift için de uzak bir olasılık, ilgili 200 günlük hareketli ortalamalara ortalama bir geri dönüş, ancak daha da büyük olasılıkla, mevcut düşüklerde veya düşüş eğiliminde konsolidasyondur.

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Kriptonik.com’un fikrini asla yansıtmıyor. Her yatırım ve ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız para yatırmanızı önermiyoruz.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments