1INCH token nedir? Ne İşe Yarar?

2

1INCH token nedir? 1INCH Vakfı’nın bağımsız kurulu, bir yönetim ve yardımcı program belirteci olan 1INCH’i yayınladı.

1INCH jetonu, tüm 1INCH Ağ protokollerini yönetmek için kullanılacak ve DeFi alanındaki yönetimi yeni bir seviyeye taşıyacak.

1INCH token nedir?

DeFi, hızla gelişen bir alandır, ancak çoğu yönetim modeli, hızla gelişen pazara yanıt vermek için protokol değişikliklerini hızlı bir şekilde benimsemek üzere tasarlanmamıştır. Bunu düzeltmek için, 1INCH Network, topluluğun şeffaf, kullanıcı dostu ve verimli bir şekilde merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) modeli altında belirli protokol ayarlarına oy vermesine olanak tanıyan yeni bir özellik olan “anlık yönetim” ile piyasaya sürülüyor.

Anında yönetim, topluluğun herhangi bir giriş engeli olmaksızın belirli protokol ayarlarına katılabileceği, bunlardan yararlanabileceği ve oy verebileceği yeni bir yönetişim türüdür.

Anlık yönetimde, her kullanıcının oyu önemlidir!

1INCH jetonu, 1 inçlik yönetim Toplama Protokolü ve 1 inç Likidite Protokolü yönetişim modüllerinden başlayarak 1 inç ağı içindeki tüm mevcut ve gelecekteki protokollerde kullanılacaktır.

1INCH ne işe yarar?

Tüm oylamalar, finansal değeri olmayan 1INCH token ile yapılacaktır. Topluluk, protokol ücretlerini ve ödüllerin dağıtımını belirleyecektir.
İki tür yönetim olacaktır:

  • Havuz yönetimi
  • Fabrika yönetimi

Havuz yönetimi, takas ücreti, fiyat etki ücreti ve bozunma dönemi gibi her havuza özgü parametrelerin yapılandırmasını içerecektir.

Fabrika yönetimi, varsayılan takas ücreti, varsayılan fiyat etki ücreti, varsayılan değer kaybı süresi, yönlendirme ödülü ve yönetim ödülü gibi tüm havuzlar tarafından paylaşılan parametrelerden sorumludur.

1INCH token an itibariyle 1,87 dolar üzerinden işlem görüyor. Gate.io borsasından alım satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gate.io Borsası Güvenli mi? yazımızı okuyabilir, borsa hakkında fikir alabilirsiniz.

 

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ayca

1inch airdrop vardı link yok mu?